Deep State po Rikthenë Covid-in mbas Dështimit në Ukrainë …

Edhe kur shtetet më blu të vendit lehtësuan kufizimet e Covid-19 në fillim të këtij viti, arkitektët amerikanë të plandemisë u grumbulluan nën zhurmën dhe dridhjet e dritave fluoreshente në selinë qendrore të CDC-së në Atlanta dhe u mërzitën sesi zyrtarët e zgjedhur po braktisnin mandatet e maskës dhe vaksinimit nga frika e Humbja afatmesme, raportohet nga një punonjës i CDC në një transkript të pjesshëm në takimin e 4 marsit.

Të dyshuarit e zakonshëm ishin të pranishëm: Deep State si Dr. Anthony Fauci; Drejtoresha e CDC Rochelle Walensky; Sekretari i Shëndetësisë dhe Shërbimeve Njerëzore Xavier Becerra; Anëtarët e Task Forcës Covid-19 Dr. James Hildreth, Joneigh Khaldun dhe Homer Venters; dhe, çuditërisht, CEO i Moderna, Stéphane Bancel dhe një shtetas francez.

Sipas burimit tonë, një Bancel i tërbuar u mbërthye për rënien e shpejtë të shitjeve të vaksinave, duke u ankuar ngurrimin e Amerikës për të pranuar përforcues të shpeshtë dhe mandate të përsëritura të maskave si pjesë e mënyrës ” normale” të jetës së përditshme.

“Vetëm 54% e këtij vendi është plotësisht e vaksinuar dhe më pak i përforcuar. Çfarë nuk po shkon këtu? A nuk e dinë njerëzit tuaj se njerëzit po vdesin si majtas e djathtas nga Covid-19 dhe se pa marrë vaksinën do të vdesin më shumë çdo ditë. Në vendet e tjera nuk është kështu, ata i mirëpresin vaksinat dhe përforcuesit, “tha Bancel.

“Ne duam mandate po aq sa ju,” tha Rochelle Walensky, “por njerëzit e vaksinuar 3 herë janë ende duke u sëmurë, qoftë nga Covid ose nga vaksina, dhe nuk po them se është e juaja. Këtu po përpiqem të zgjedh fjalët e mia me kujdes. Nëse qytetarët amerikanë besojnë se vaksina nuk funksionon, ata nuk do ta marrin atë.”

“Stéphane, të gjithë këtu duan që amerikanët të vaksinohen, të forcohen dhe të ngujohen për një kohë të gjatë. Kemi pengesa për të kapërcyer. Ne nuk menduam se Ukraina do të ishte një pengesë, “tha Fauci.

Komenti i Fauci ka të ngjarë t’i referohet mungesës së menjëhershme të mediave amerikane të mbulimit të Covid që filloi kur Presidenti rus Vladimir Putin filloi “Operacionin e tij Special Ushtarak” në Ukrainë. Titujt e Covid-it u zhdukën, duke u zëvendësuar nga histori të rreme që kundërshtonin karakterin e Putinit.

“Miqtë tanë në Evropë dhe Kinë do të ndihmojnë që Covid të kthehet në qendër të skenës,” tha Xavier Becerra. “Dhe nëse varet nga ne, nuk do të presim rezultatet afatmesme për ta realizuar atë. Ne nuk ndajmë të njëjtat frikë si homologët tanë të zgjedhur. Të emërohesh ka privilegjet e veta.”

Për më tepër, burimi ynë tha se kabali tinëzar shpenzoi orë të tëra duke diskutuar nënvariantin fiktiv BA.2 dhe se si Kina synonte ta përdorte atë për të forcuar frikën e publikut ndaj Covid-19 duke mbyllur edhe një herë segmente të mëdha të popullsisë së saj, një parashikim që u realizua javë më vonë , kur Shangai vendosi 26 milionë njerëz në arrest shtëpie të pacaktuar.

“Nëse Kina do ta bëjë këtë të ndodhë, pse nuk mund ta bëni edhe këtu?” u ankua Banceli.

“Nëse nuk e keni vënë re, ne nuk jemi Kina, të paktën jo ende, dhe qytetarët në SHBA janë, për fat të keq, më rebelë se kinezët,” tha Becerra.

Fauci, tha burimi ynë, ra dakord që agjencitë shëndetësore amerikane kishin arritur një nodus në marrëdhëniet e tyre me publikun amerikan.

“Ata kanë pushuar së besuari tek ne,” pranoi Fauci. “Ne duhet ta rifitojmë këtë besim.”

“Dhe mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të trembë njerëzit pa dëshpërim,” tha Becerra.

Ata njëzëri ranë dakord të përdorin çdo mjet në dispozicionin e tyre për të sjellë një ringjallje të Covid-it shumë përpara afateve afatmesme të vitit 2022.

“Ka një mospërputhje të madhe mes zyrtarëve të zgjedhur dhe të emëruar. Kjo mund të zbulojë më tej pandeminë e rreme, ose mund të ringjallë histerinë Covid. Unë mendoj se të gjithë do ta zbulojmë së shpejti, “tha burimi ynë.

Në mbyllje, ai përmendi se furnizuesit e plandemisë kishin mbajtur takime të shumta me CEO të Big Pharma dhe e përshkroi marrëdhënien e tyre si “simbiotike”.

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post “Udhëheqësit e Rinj Globalë” të Forumit Ekonomik Botëror është një Rrjet masiv i Mbretërve, Politikanëve dhe Teknologjisë së Madhe të Miliarderëve dhe “Elitave” të tjera …
Next post Ish-Presidenti Trump kërkon që Gjykatësi i Clinton-it, i cili ishte Caktuar të Mbikëqyrte Padinë e tij “Russiagate” kundër Hillary Clinton, të hiqet …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura