VIDEO/Udhëheqësit Ushtarakë të Biden diskutojnë për Ukrainën para Dhomës dhe nuk Japin asnjë Zgjidhje …

Udhëheqësit ushtarakë të Biden ishin dje para Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA. Ishte një temë kryesore e diskutimit që ata neglizhuan ta trajtonin.
Gjenerali Milley dhe Sekretari i Mbrojtjes Austin ishin dje para Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA.

Gjenerali Mark Milley, kryetar i Shefave të Përbashkët të Shtabit, paralajmëroi të martën për një “konflikt të zgjatur” në Ukrainë që mund të marrë vite për të përfunduar.

“Unë mendoj se NATO, Shtetet e Bashkuara, Ukraina dhe të gjithë aleatët dhe aleatët që mbështesin Ukrainën do të përfshihen për ca kohë,” tha Milley, zyrtari më i lartë ushtarak amerikan, në Komitetin e Shërbimeve të Armatosura të Dhomës së Përfaqësuesve. Dëshmuar më parë. ,
Milley u përfshi në dëshminë e parë të Sekretarit të Mbrojtjes Lloyd Austin në Kongres që kur Rusia pushtoi Ukrainën në shkurt. Seanca dëgjimore do të fokusohej në kërkesën për buxhetin e mbrojtjes për vitin 2023, por zhvillimet e fundit në Ukrainë morën në qendër të vëmendjes.

Gjenerali Milley tha se SHBA duhet të vendosë më shumë trupa në Evropën Lindore.

https://rumble.com/embed/vxdj85/?pub=bbbxs

Të gjithë diskutimit para Dhomës Amerikane i mungonte një temë kryesore. Konservatori Treehouse vuri në dukje se përgjigja e SHBA ndaj Ukrainës udhëhiqet nga Departamenti i Shtetit i Biden. Ky është i njëjti grup që udhëhoqi dorëzimin katastrofik të Afganistanit:

Si pasojë e atij investimi të mëparshëm, reagimi aktual i SHBA ndaj “operacionit special ushtarak” rus është udhëhequr nga të njëjtët zyrtarë të DoS, agjenci të inteligjencës dhe politikanë. Angazhimi i Ukrainës është një operacion politik duke përdorur NATO-n dhe aleatët perëndimorë. Siç e pamë në tërheqjen nga Afganistani, Pentagoni është një mjet për politikën.

Ndarja midis dy interesave (Pentagoni kundër Departamentit të Shtetit) shfaqet më shpejt dhe më lehtë kur gjërat SNAFU, dhe hedhja e fajit fillon. Pikërisht atëherë ndarja bëhet e dukshme për publikun. Pika e rëndësishme për t’u mbajtur mend është kjo… pavarësisht përfshirjes së NATO-s në përgjigjen aktuale të Ukrainës, nuk është Pentagoni që i bën të shtënat, por departamenti i shtetit.

Milley vuri në dukje se Ukraina është një konflikt afatgjatë. Kjo ishte pika kryesore e bisedës.

Aq sa JC Milley është një figurë politike, Milley po vepron rolin e tij nën supozimin dhe drejtimin e asaj që Departamenti i Shtetit po krijon. Si pasojë e atij parashikimi afatgjatë të konfliktit, Pentagoni po rekomandon disa baza të reja ushtarake të rradhës për trupat amerikane në Evropën Lindore.

Është gjithashtu kritike të pranohet se çfarë nuk thuhet nga të njëjtat zyrtarë të DoS dhe të inteligjencës amerikane. Mungesa është shurdhuese. Ajo që nuk po avancohet është çdo diskutim për një rezolutë diplomatike apo zgjidhje të negociuar. Kërkesa për mbrojtjen e Milley-t bazohet në një pozicion që nuk do të avancohet asnjë zgjidhje diplomatike. Kjo është një pjesë kyçe e dëshmisë së gjeneralit Milley dhe sekretarit të mbrojtjes Lloyd Austin.

Ukraina nuk mund të luftojë pa dërguar para dhe armë nga Shtetet e Bashkuara. Kombinoje këtë me deklaratat e Austin dhe Milley për Ukrainën, dhe ajo që shihni shpejt, megjithëse e padiskutuar në media, është se një luftë afatgjatë është pjekur në këtë tortë. Shtetet e Bashkuara nuk do të lejojnë presidentin e Ukrainës Volodymyr Zelenskyy të hyjë në negociata me Vladimir Putin.

Kur shqyrtojmë deklaratat e mediave perëndimore se Putini nuk dëshiron të hyjë në “bisedime paqeje” me Zelenskyy, mbajeni dëshminë e Milley dhe Austin në ballë të mendjes tuaj.

Pse Putini do të hynte në negociata me Zelenskyy, duke e ditur se qëndrimi i SHBA-së është të kryejë një luftë afatgjatë kryengritëse në Ukrainë kundër forcave ushtarake ruse?

Tucker Carlson dhe Glenn Greenwald diskutuan luftën në Ukrainë mbrëmë:

“Unë mendoj se shumë njerëz ndihen shumë keq për Ukrainën dhe … mos mendoni se Shtetet e Bashkuara duhet të hyjnë në një luftë të nxehtë me Rusinë,” tha prezantuesi Tucker Carlson, duke shtuar se ky opinion “tani kualifikohet si tradhti” në sy. nga shumë.

“Kjo luftë po përdoret nga aktorët politikë vendas për të larë hesapet e brendshme politike apo po e imagjinoj këtë?” e pyeti Greenwald-in.

Greenwald u përgjigj se pjesa më e madhe e botës është “e tmerruar” nga sulmet vdekjeprurëse të Putinit ndaj civilëve, por “të ulesh në internet gjithë ditën dhe të denoncosh Vladimir Putinin dhe t’i quash të gjithë agjentë rus nuk po bën asgjë për ukrainasit”.

“E vetmja gjë që mund t’i ndihmojë ukrainasit është një zgjidhje diplomatike e luftës. Në mënyrë ironike, nëse e mbron këtë … ju thërrasin agjent rus,” shtoi Greenwald.

Banda që drejton administratën e Bidenit dëshiron një luftë të gjatë me Rusinë në Ukrainë. Ata nuk po flasin për përfundimin e konfliktit. Ata duan që lufta të vazhdojë.

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Ripostim/Shkencëtari më i mirë Michio Kaku e pranoi Aksidentalisht “Kontrollin e Motit”- dhe kjo po Ndodh Aktualisht …(VIDEO)
Next post VIDEO/Manipulimi i Zgjedhjeve në George: Kandidatja e Biden FEC Vërteton se Makineritë e Votimit Ndryshoni Ilegalisht Votat nga një Kandidat tek tjetri …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura