VIDEO/Denoncuesi i Laptopit të Hunter Biden zbulon se Çfarë përmbanin “450 GB Materiale të fshira”…

Laptopi i Hunter Biden është quajtur “laptop nga ferri”. Por populli amerikan mund të mos e dijë as më të keqen e asaj që ka në brendësi të saj.

Një denoncues i cili ka ikur në Zvicër nga frika për jetën e tij synon të zbulojë skedarët e “450 gigabajt materiale të fshira” në laptopin e Hunter Biden në javët e ardhshme.

Jack Maxey, një koleg i Steve Bannon, u ul me Daily Mail për të dhënë një rrëfim shqetësues të asaj që zbuloi në laptopin e Hunter Biden.

Shikoni videon:

https://rumble.com/embed/vxiehv/?pub=bbbxs

“Kam qenë këtu për gati 13 ditë,” tha Maxey, duke iu referuar kohës kur kishte qenë në Zvicër në kohën e intervistës.

“Unë erdha këtu që të mund të bëjmë një ekzaminim mjekoligjor të sigurt në një vend që ende respekton Lirinë njerëzore dhe idetë, idealet e parimeve liberale demokratike,” vazhdoi ai. “Nuk besoj se kjo do të ishte e mundur brenda Shteteve të Bashkuara. Ne kishim përpjekje të shumta ndaj nesh nga përpjekjet për të bërë gjëra të tilla. Atje ne në fakt jemi ndjekur këtu disa herë.”

“Unë do të thoja se ishte FBI,” shtoi ai. “Djemtë e inteligjencës kineze ishin të qartë. Ka qenë një përvojë mjaft e frikshme, por ne ia kemi arritur qëllimit tonë. Ne gjetëm 450 gigabajt material të fshirë në laptopin e Hunter Biden. Kjo përfshin 80,000 imazhe dhe video. Kjo përfshin qindra email në lidhje me Metabiota. Ai gjithashtu përfshin disa gjëra, mendoj se mund të futemi gjatë rrugës, por është absolutisht e frikshme. Të gjithë janë gënjyer, njerëzit e botës, veçanërisht amerikanët.”

“Unë ia tregova këtë një mikut tim i dëshpëruar në shkurt, sepse askush nuk do të më dëgjonte,” vazhdoi ai. “Asnjë organizatë e lajmeve nuk do ta merrte atë. Në fakt, organizata e parë e madhe e lajmeve që e mori atë ishte Daily Mail. Ne do të arrijmë tek ajo. Por në shkurt, kur po kisha periferitë e zeza të parkuara para shtëpisë sime dhe gjëra të çuditshme po ndodhnin dhe miqtë e mi shumë të dashur, maja e mprehtë e shtizës, më bënin thirrje sociale çdo ditë, në thelb për të parë nëse isha ende gjallë, kemi pak humor me varje për të, por ishte shumë reale.”

“Kështu që ia dërgova këtë një miku tim dhe i kërkova që ta shikonte”, tha Maxey. “Ai është një ekspert i sigurisë kibernetike, ish-snajper, ish-snajper, djalosh shumë i vendosur, një Patriot i mrekullueshëm amerikan. Shpresoj se një ditë ai mund të zbulohet. Dhe unë thashë: “Hej vëlla, a mund ta kontrolloni këtë për mua?”

“A mund ta shikoni këtë bllok emailesh?” Maxed pyeti bashkatdhetarin e tij. “Janë 8,000 emailet që kam lëshuar më vonë, dhe të gjithë ata që mendojnë se kanë laptopin e Hunter Biden, janë ata. Ishte një lloj hamburgeri pa asgjë. Por doja që ai ta shihte, të merrja analizën e tij nëse është apo jo, si ‘mund ta imagjinoni që dikush do të thoshte, kjo nuk është e vërtetë?’ Është e diel pasdite. Ai e hap atë.”

“Ai më telefonon menjëherë,” vazhdoi ai. “Ai thotë, Maxey, kjo ishte gjëja më budallaqe që kam bërë ndonjëherë. Thjesht i kërkova gruas sime të hynte nga, një rrugë ku ajo po lante makinën tonë. Unë jam ulur në zyrën time, në pjesën e pasme të shtëpisë sime, duke skanuar faqen e kodrës me një palë dylbi. Nëse nuk e lëshoni mjaftueshëm nga kjo, në mënyrë që ata të dinë që ju mund t’i lëshoni të gjitha. Po të them vëlla, je i vdekur. Dhe as nuk ndihem i sigurt.”

“Unë thashë, ‘po, po, do të arrij tek ajo, njeri’,” tha Maxey. “Do të bëj diçka, do ta bëj këtë javë. Dikur. Ai më tha, ‘jo vëlla, po e bën tani ndërsa unë jam në telefon.’ Kështu që unë i thashë, ‘mirë, seriozisht?’ ‘Si një atak në zemër. E kam seriozisht.’ Kështu që unë thashë, mirë, ku duhet ta bëj?”

“E morëm në telefon,” vazhdoi ai. “Kam marrë një koleg tjetër në telefon. Konsensusi më i mirë ishin pesë dropbox të gjitha në… dy në Shtetet e Bashkuara, një në Zelandën e Re… Hej Kim.com, NSA janë çelësat tuaj… dy në MB, të gjitha të njëjtat Dropboxe që na thonë se pornografia e fëmijëve shpërndahet në mbarë globin pa çdo pasojë, sepse ata nuk mund ta shikojnë atë… brenda një ore e 10 minutash, çdo një nga ato Dropboxe u shkatërrua. Në fakt, shumica e tyre u hoqën në më pak se 15 minuta.”

“Këto janë të gjitha Five Eyes, vende, vende anglishtfolëse dhe një marrëveshje për shkëmbimin e inteligjencës,” tha Maxey. “Ata u shkatërruan të gjithë. Pra, në këtë pikë, ne jemi të gjithë në një dilemë dhe një koleg evropian më thotë, ‘Hej Maxey, ka një gjë që mund të provosh. Kjo kompani quhet transferim zviceran.”

“Popull zviceran, Zoti ju bekoftë,” tha ai. “E vendosa për transferimin zviceran. Nuk e hoqën. Unë kam qenë në gjendje të transferoj 50 gigabajt në të njëjtën kohë. Skedari i përgjithshëm ishte rreth 1.7 gigabajt. E vendosa në Twitter dhe mendoj se kemi nxjerrë rreth 2000 kopje në mbarë botën. Dhe më pas Twitter më rrëzoi.”

“Por e kuptova, e kisha kryer detyrën time,” tha ai. “Por kjo është arsyeja pse unë jam në Zvicër, sepse jam i sigurt se të njëjtët aktorë të këqij që po e bënin këtë gjë do të shkatërrohen në Mbretërinë e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara dhe… në Zelandën e Re. Kjo është e vetmja që mbaj mend.”

“Do të isha i lumtur t’i bëja keq edhe të gjithë të tjerët. Është rrëzuar”, tha ai. “Pra, kjo do të thotë që shërbimet tona të inteligjencës, të cilët ende as që e kanë pranuar se kanë laptopin e Hunter Biden, padyshim që po bënin me zell kërkime në cache në internet për të zbuluar nëse ndonjë nga këto gjëra po lëshohej.”

“Kjo duhet të tmerrojë çdo person të vetëm dhe të mirë në Perëndim,” tha ai.

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post VIDEO/Manipulimi i Zgjedhjeve në George: Kandidatja e Biden FEC Vërteton se Makineritë e Votimit Ndryshoni Ilegalisht Votat nga një Kandidat tek tjetri …
Next post A do të rikthehet Donald Trump në Twitter? Twitter thotë jo, por Elon sugjeron një Ndryshim në Twitter-in qesharak …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura