VIDEO/CBS: Autoritetet Federale kanë Shënuar më shumë se 150 Transaksione familjare Biden si “Aktivitet të Dyshimtë”…

Hetimi i Hunter Biden ka nxjerrë prova të korrupsionit aq flagrante sa që as mediat kryesore si CBS News nuk mund ta injorojnë më atë.

Gazetarja veterane Catherine Herridge, dikur e Fox News, ka gjetur prova se autoritetet federale kanë shënuar më shumë se 150 transaksione bankare nga Hunter Biden dhe James Biden si aktivitet të dyshimtë.

Ajo raporton:

https://rumble.com/embed/vxoumt/?pub=bbbxs

“CBS News ka mësuar se më shumë se 150 transaksione që përfshijnë punët globale të biznesit të Hunter ose James Biden janë shënuar si shqetësuese nga bankat amerikane për shqyrtim të mëtejshëm,” raportoi Herridge. “Disa nga këto shqetësime përfshinin transferta të mëdha bankare.”

“Pas një hetimi gati tre-vjeçar, senatori republikan Chuck Grassley i tha CBS News se ai beson se vëllai më i vogël i presidentit James ishte i rëndësishëm në sipërmarrjet e biznesit kinez të Hunter Biden,” vazhdoi ajo.

“Në intervistën tonë. Grassley nuk pretendoi se Bidenët shkelën ligjin, por ai tha se është shqetësuese që si Hunter ashtu edhe James Biden iu premtuan mbajtës për punën e tyre në Kinë që arrinte në 165,000 dollarë në muaj në vitin 2017, “tha Herridge.

CBS News zbuloi një thirrje të vitit 2019 që tregonte se hetuesit federalë kërkuan gjithashtu të dhënat e biznesit të Hunter dhe James Biden nga një bankë e madhe amerikane që daton që nga viti 2014, si pjesë e një hetimi të veçantë nga avokati amerikan në Delaware për shkelje të mundshme të taksave dhe ligjeve të lobimit të huaj.

Siç u raportua më herët, ka prova se babai i tij, i besuari “Big Guy” në një email të Hunter Biden, mori të paktën “dhjetë për qind” të prerjes së tij, dhe potencialisht sa “gjysmën” e pagës së tij.

Peter Schweizer, i cili detajon aktivitetet kineze të djalit presidencial në librin e tij “Duart e Kuqe”, beson tani që të gjitha shenjat tregojnë për aktakuzën federale të Hunter Biden.

Në një intervistë me Maria Bartiromo më 20 mars, ajo shpjegoi pse:

https://rumble.com/embed/vxoqhd/?pub=bbbxs

“Bashkëpunimi i ekipit ligjor të Hunter tregon se djali i presidentit është gati të paditet,” pohoi Schweizer.

Mes presionit në rritje ndaj Hunter Biden, një sinjalizues është paraqitur në një intervistë për Daily Mail, duke deklaruar se ai ka “450 gigabajt material të fshirë” nga laptopi i Hunter Biden. Në të besohet se janë 80,000 imazhe dhe video, të paparë kurrë më parë në publik, që do të tronditin edhe ata që kanë parë skedarët fillestarë të lëshuar nga “laptopi nga ferri”.

Jack Maxey, një ish koleg i Steve Bannon, u ul me Daily Mail për një intervistë mbi atë që gjendet në skedarët e “fshirë” në laptopin e Hunter Biden.

Shikoni videon:

https://rumble.com/embed/vxiehv/?pub=bbbxs

Pikërisht në dritën e këtyre zhvillimeve të habitshme demokratët në Komitetin e Mbikëqyrjes dhe Reformës së Dhomës së Përfaqësuesve mohuan mocionin e republikanëve të martën për të thirrur Hunter Biden.

“Demokratët sapo e mohuan mocionin tonë për të thirrur Hunter Biden,” shkruajtën anëtarët e partisë republikane të komitetit në Twitter. “Ata refuzojnë ta mbajnë Hunterin përgjegjës për marrëdhëniet e tij të dyshimta të biznesit që na bëjnë më të varur nga Kina për energjinë e rinovueshme. Është koha e kaluar për përgjegjësi.”

Rep. Andy Biggs kishte lëshuar mocionin për të thirrur djalin e presidentit si dëshmitar për shkak të asaj që ai e quajti ekspertizën e tij “të paçmueshme” në minierat e kobaltit.

“Sapo bëra një mocion për të thirrur Hunter Biden-in si dëshmitar për seancën dëgjimore të Komitetit të Mbikëqyrjes dhe Reformës së Dhomës për elektrifikimin e [USPS]”, shkroi Biggs në Twitter. “Hunter i shiti një minierë kobalti në SHBA një kompanie kineze. Kobalti është i nevojshëm për prodhimin e makinave elektrike. Ekspertiza e Hunter është e paçmueshme!”

“Uau”, shkroi Biggs në Twitter pasi mocioni i tij u rrëzua. “Demokratët sapo e mohuan kërkesën time për të thirrur Hunterin. Ata vazhdojnë ta mbrojnë me çdo kusht. Unë mendoj se demokratët janë në rregull me marrëveshjet e tij të dyshimta të biznesit.”

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post VIDEO/Guvernatori i RINO-s i Utah-s i Zhveshur nga Tucker Carlson …
Next post Belind Këlliçi: Kongres i sotëm Anti-SPAK – Edi Rama i bëri Presion Drejtësisë …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura