Çfarë rastësie – Pfizer Sponsor i Oscar do të krijoj Ilaçin e ri të Alopecisë …

Për më shumë se disa javë interneti është shokuar nga drama e shfaqjes së çmimeve. Gjatë ceremonisë së 93-të të Akademisë, komediani Chris Rock bëri shaka me zemër të lehtë për kokën e rruar të Jaida Smith që të kujtonte G.I. Jane. Bashkëshorti i saj Will doli me zemërim në skenë dhe e goditi me shuplakë prezantuesen. Shikuesit janë të shqetësuar për vërtetësinë e këtij episodi televiziv.

Disa këmbëngulin se sulmi ishte i vërtetë, ndërsa të tjerë besojnë se është thjesht një performancë e organizuar për të rritur vlerësimet e dikurshme në rënie. Megjithatë, ajo që nuk mund të debatohet është furia mediatike që pasoi. Me sa duket brenda natës ka diskutime të vazhdueshme dhe mbulim të shfrenuar të lajmeve për një sëmundje të veçantë autoimune të quajtur alopecia areata.

Aktorja kryesore vuan nga kjo gjendje e cila shkakton rënien e flokëve. Në një kthesë interesante, Pfizer, sponsorizuesi i Oscars, rastësisht është duke finalizuar një ilaç të ri që trajton – e keni marrë me mend: alopecinë.

E sjellë tek ju nga Big Pharma Hollywood ka një histori të errët të mbushur me pedofili të shfrenuar, abuzim ritualist dhe shtytje të një axhende tinëzare. Mes të famshmëve të epokës së pandemisë janë bërë përkrahësit më të sinqertë të Big Pharma. Përfaqësuesit e Pfizer dhe Eli Lilly së fundmi kanë paguar miliona dollarë për të transmetuar gala vjetore plot yje. Njëkohësisht, kompania shumëkombëshe e bioteknologjisë po përfundon provat klinike të Fazës 3 duke përdorur një mjekim për artritin reumatoid për trajtimin e alopecisë.

Baricitinib, një frenues i Janus kinase (JAK), thuhet se është efektiv në luftimin e sëmundjes shpërfytyruese të lëkurës. Së shpejti këto pilula të patentuara kufizuese të citokinës do t’i paraqiten Administratës Federale të Ushqimit dhe Barnave për shqyrtim dhe miratim shtesë. Tregoni incidentin e supozuar ‘të rastësishëm’ të tërheqjes së vëmendjes në Oscar. Çfarë fushate marketingu më të mirë sesa bombardimi i konsumatorëve të mundshëm me informacione rreth çrregullimit që produkti juaj pretendon të shërojë?

Vaksinat nxisin alopecinë Që nga përhapja e imunizimeve kundër koronavirusit, rastet e alopecisë janë rritur në mënyrë të vazhdueshme në frekuencë. VAERS, një bazë të dhënash kombëtare që regjistron reagimet anësore, mori mijëra raporte nga individë që zhvilluan sëmundjen pas vaksinimit. Të dy marrësit meshkuj dhe femra përshkruajnë se kanë përjetuar tullac të papritur brenda javësh nga marrja e vaksinës së terapisë gjenetike. Ky fluks në zhvillim tërhoqi vëmendjen e studiuesve të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë. Sipas shkencëtarëve, vaksinat kundër COVID-19 mund të shkaktojnë një sërë çështjesh kronike shëndetësore.

Një hetim i detajuar arriti në përfundimin: “vaksinat janë implikuar si shkaktarë të sëmundjes autoimune në individë të predispozuar gjenetikisht. Një përgjigje e ndërmjetësuar nga antitrupat e nxitur nga vaksinimi mund të ndërveprojë me vetë-antigjenin, duke çuar në autoimunitet. Është e mundur që vaksinat e dërguara ARN SARS-CoV-2 Moderna dhe Pfizer mund të shkaktojnë një përgjigje imune të ndërmjetësuar nga qelizat T me efektet në rrjedhën e poshtme të alopecisë”.

Ngjarjet që po zhvillohen aktualisht janë planifikuar me përpikëri dhe janë orkestruar qëllimisht për t’u dukur rastësi. Nxitësit e pushtuan popullsinë me nxitje të fortë frike dhe propagandë të pandërprerë. Qytetarët u kërcënuan të merrnin një përzierje eksperimentale që ndryshon ADN-në. Disidentët që vunë në dyshim narrativën ose nuk u pajtuan morën reagime të shpejta.

Ndërsa të vaksinuarit tani vuajnë nga komplikime dobësuese, prodhuesit e barnave mund të fitojnë miliarda më shumë përmes recetave të pafundme. Krijoni një problem dhe më pas ofroni ‘zgjidhjen’. E gjithë industria mjekësore është ndërtuar për ta mbajtur shoqërinë të pashëndetshme dhe për këtë arsye varet nga mjetet juridike të shtrenjta. Kompanitë farmaceutike nuk shohin asnjë nxitje në mirëqenien e qëndrueshme, sepse një pacient i kuruar është një klient i humbur.

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Konspiracion: Oficeri i policisë Ndeshet me Qenie Zvarranike – “Qeveria di gjithçka për ta”…
Next post Konspiracion: Vladimir Putin e quan Elon Musk një “Kalë Trojan”…
error: Ky publikimet jane te mbrojtura