Konspiracion: Oficeri i policisë Ndeshet me Qenie Zvarranike – “Qeveria di gjithçka për ta”…

Në janar të vitit 2005, njëzet e shtatë vjeçari Matt punoi si përfaqësues i shërbimit ndaj klientit për United Airlines. Kohët e fundit ai ishte lodhur nga monotonia e parashikueshme e industrisë së mikpritjes. Si një vendas i Çikagos, i riu ishte mësuar me dimrat e zymtë të mesperëndimit, por ky sezon ishte veçanërisht brutal. Çdo ditë të zymtë ai dëshironte një klimë më të ngrohtë dhe gjeth të harlisur.

Një mbrëmje Matt ndau zhgënjimet e tij me të afërmit që jetonin në Luiziana. Gjatë telefonatës, ata thanë se ai duhet të konsideronte zhvendosjen në New Orleans. Nëse ai donte një karrierë të re, qyteti kishte nevojë të dëshpëruar për oficerë policie për shkak të krimit në rritje. Matt e gjeti sugjerimin mjaft tërheqës.

Menjëherë pas plotësimit të një aplikimi, i diplomuari në Universitetin e Kolumbisë mori një ofertë pune. Paketa me nxitim dhe u nis drejt jugut. Pa e ditur për udhëtarin e etur, ajo që do të ndodhte do t’ia ndryshonte jetën përgjithmonë.

Një takim i pabesueshëm

Deri në korrik, Matt përfundoi gjysmën e trajnimit të detyrueshëm. Ai ishte vendosur në apartamentin e tij të ri dhe ra në dashuri me lagjet e çuditshme. Megjithatë, periudha e zakonshme e ambientimit mori një fund të papritur në një natë të qetë vere. Pasi u zgjua me ngulm, ai kuptoi se veshjet dhe rrethina e tij ishin të panjohura. Dukej se ai ishte në një tren të mbushur fort me dhjetëra njerëz të tjerë.

Me zemrën që i rrihte, kadeti i frikësuar u përpoq të kuptonte se ku ishte dhe si kishte arritur atje. Ndërkohë që dëshpërimisht po kërkonte informacione, pati një zhurmë të fortë dhe karroca u ndal menjëherë. Pasagjerët marshuan nga dera dhe mbi një bankë ngarkimi. Kur Matt doli ai kuptoi se anija ishte një mjet metalik në formë puro. Anëtarët e grupit të trullosur hynë ngadalë në ndërtesën e madhe. Ndërsa sytë e tij përshtateshin me ambientin e brendshëm me ndriçim të dobët, tronditja u pulsua në të gjithë trupin e Matit. Përpara deputetit të hutuar ishte një grumbullim i madh i krijesave të mëdha zvarranike.

Qeniet zotëronin këto karakteristika:

1-Nga pamje e ngjashme me statujat e lashta Ubaid.
2-Një lartësi mesatare prej shtatë këmbësh.
3-Sytë të verdhë të artë të errët me bebëza të çara.
4-Kttra të mprehta dhe dhëmbë me fantazma.
5- Luspa me shkëlqim kafe-jeshile.
6-Një surrat e shkurtër dhe e hapur.
7-Dispozita shumë serioze.

Lizard-People Target Practice

Me të gjithë udhëtarët të mbështjellë brenda strukturës masive tregtare, Matt vrapoi me kujdes përpara. Shumë nga entitetet sauriane mbanin çanta shpine të çuditshme të hollë. Papritur disa tërhoqën armë me rreze dhe drejtuan shikuesit e ngurtësuar. Pasoi kaos teksa turma e pafuqishme u shpërnda furishëm. Disa sekonda më vonë, sulmuesit e armatosur qëlluan me armë dhe rrezatimet verbuese të dritës ndriçuan arenën. Gjatë përvojës së tmerrshme, Matt u godit dhe u çorientua. Forca ndihej e krahasueshme me një taser të kombinuar me energjinë e mikrovalës. Një zbulesë e tmerrshme i zbardhi oficerit të hutuar: këta zvarranikë po përdornin njerëzit për praktikë të synuar.

Një rrëmbim masiv

Sipas dëshmisë së çuditshme të dorës së parë të Matt, ai ishte i përfshirë në një ngjarje ‘rrëmbimi masiv’. Ai përfundimisht zbuloi se ngjarja kishte ndodhur qindra milje larg shtëpisë së tij në New Orleans. Çdo person i pranishëm ka punuar në forcat e rendit ose si personel ushtarak. Të gjithëve pa e ditur iu caktuan role vendimtare në një operacion trajnimi të planifikuar me përpikëri. Agresorët gjarpërinj kishin nevojë për karrem të gjallë për të praktikuar teknikat e kontrollit të trazirave. Edhe pse episodi ishte mjaft pikëllues, asnjë pjesëmarrës nuk u dëmtua rëndë për njohuritë e tij. Stërvitje të tjera reptiliane përdorën aftësi telekinetike dhe modalitete të ndryshme shërimi. Matt pohon se qeveritë globale janë të vetëdijshme për ekzistencën e këtyre krijesave.

Javë pas incidentit, fatkeqësia goditi kur Katrina, një uragan shkatërrues i kategorisë 5, shkatërroi rajonin. Edhe pse shumë nga kolegët e tij u evakuuan, polici fillestar qëndroi me shpresën për të ndihmuar viktimat. Dy vjet më vonë ai ishte në një aksident të rëndë me makinë që e la me plagë të rënda.

Pas rrënimit, Matt kaloi në një profesion më pak të kërkuar fizikisht. Që nga viti 2007 ai ka punuar në mënyrë të pavarur si tregtar aksionesh. Pas largimit nga forcat e rendit, sinjalizuesi vendosi të dilte përpara. Ai beson se eksperiencat e tjera nuk flasin sepse nuk duan të rrezikojnë pensionet e tyre dhe kanë frikë nga pasojat e mundshme. Edhe sot e kësaj dite Matt vazhdon të ndeshet në mënyrë sporadike me këto lacertida misterioze.

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post SHBA: Misteri i Mumjes Xhuxh në Malet e San Pedro-s …
Next post Çfarë rastësie – Pfizer Sponsor i Oscar do të krijoj Ilaçin e ri të Alopecisë …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura