Konspiracion: Vladimir Putin e quan Elon Musk një “Kalë Trojan”…

Ekspertët konservatorë lëshuan një brohoritje të madhe kur miliarderi Elon Musk, i cili pretendon se kundërshton censurën e Big Tech, bleu 10% të aksioneve publike të Twitter, duke i fituar atij një vend të lakmuar në bordin e drejtorëve të platformës së diskutueshme të mediave sociale.

Ata pretendojnë se blerja e Musk është një pararendës i rivendosjes së llogarisë së Presidentit Trump në Twitter, të cilën ish-CEO dhe shefi i shtetit të thellë, Jack Dorsey e ndaloi përgjithmonë më 9 janar 2021. Dorsey dhe lidershipi liberal i Twitter-it hodhën një rrjet gënjeshtrash, duke thënë se Donald J. Trump “. nxiti dhunën” dhe inkurajoi mbështetësit e tij që të rrëzonin Kapitolin dhe të linçonin ish-vP Michael Pence.

Musk, i cili e ka përshkruar veten si “gjysmë demokrat, gjysmë republikan”, nuk ka bërë ende një deklaratë publike nëse ai do të avokojë në emër të Trump, por ai është përmbytur me Tweet-e, emaile dhe telefonata që i kërkonin atij të përshpejtonte punën e Trump gjoja për ta rikthyer në Twitter.

Të paktën një personazh i fuqishëm botëror, megjithatë, e ka paralajmëruar Trumpin të mos pranojë ndihmë nga një “ujk i veshur si dele” dhe ai person nuk është askush tjetër veçse presidenti rus Vladimir Putin, me të cilin Presidenti Trump ka pasur kontakte të shpeshta që nga fillimi i krizës në Ukrainë. .

Një burim i Mar-a-Lago në kontakt të përditshëm me ish-Presidentin Trump dhe i cili ka qenë i fshehtë në bisedat Trump-Putin deklaron se Putini e ka dekurajuar në heshtje Trump që të krijojë një lidhje me CEO të SpaceX.

“Me pak fjalë, Putin e quajti Musk një njeri me moral të dyshimtë me besnikëri të paqartë, i cili duket se po luan në të dyja anët e gardhit. Putin tha se Musk është një “Kal i Trojës” që kërkon të zërë në kurth Trump. Një pjesë e kësaj është sepse Musk e ka mbështetur hapur Volodymyr Zelenskyy edhe pasi është informuar për lidhjet e tij me familjen Biden, laboratorët e armëve biologjike dhe unazat e trafikimit të fëmijëve që vepronin pothuajse në pamje të qartë në të gjithë Ukrainën”, tha burimi ynë.

Putin tha se ai ka fakte të pakundërshtueshme që vërtetojnë se Musk, nën maskën e një humanitari dashamirës, ​​i dha në mënyrë klandestine Zelenskyy pajisje ushtarake që penguan “Operacionin e tij Special Ushtarak” dhe shkaktoi vdekjen e panevojshme të shumë ushtarëve trima rusë. Në mes të marsit, SpaceX i Musk i dhuroi Ukrainës ngarkesa avionësh me komplete interneti satelitore Starlink, me sa duket në mënyrë që civilët në atë rajon të mos humbnin aksesin në internet nëse Vladimir Putin ndërpret Ukrtelecom, ISP-në kryesore të Ukrainës. Sipas Putinit, SpaceX në ato dërgesa bashkoi pajisje të sofistikuara për bllokimin e komunikimit, të cilat u shpërndanë gjerësisht si ushtrisë ukrainase ashtu edhe paraushtarakëve të huaj që iu përgjigjën “thirrjes për armë” të Zelenskyy.

“Ish-President Trump,ka deklaruar se kur mësoi për këtë mashtrim,Putin i deklaroi se janë gjetur pajisje në terren,ai theksoi se i dërguam Elon Musk të njëjtën provë që ju dhamë për këta pedofilë të ndyrë si dhe për fabrikat e armëve biologjike në të gjithë Ukrainën. Dhe çfarë bëri ai? Ai po më sfidon duke më ftuar në një përleshje me grushta. Është qesharake, por unë do ta shtypja atë”, i tha Putin Trump.

Komenti i Putinit iu referua dhe një postimi të bërë në Twitter në 16 marsit nga Musk:

Për më tepër, Putin tha se inxhinierët në korporatën ruse të mbrojtjes Almaz-Antey kishin zbërthyer elektronikën e kapur dhe përcaktuan se qarku ishte teknologji pronësore që i përkiste SpaceX.

“Duket se ata ndërtojnë më shumë sesa satelitë dhe anije raketash”, i tha Putin Trumpit.

Putin vazhdoi duke thënë se pajisjet e kishin penguar por nuk e kishin ndalur misionin e tij për të çliruar Ukrainën nga pedofilët dhe laboratorët e huaj. Ai pretendoi, megjithatë, se “armët e paligjshme” të Musk kishin ndërprerë sulmet me dron dhe UAV kundër një laboratori të armëve biologjike pranë qytetit uman të Ukrainës. “Terroristët” të armatosur me pajisjen e Musk-ut kishin kapur frekuencën e një droni dhe e bënë atë të shpërthejë në mes të një kolone automjetesh ruse, duke rezultuar në vdekjen e 23 ushtarëve rusë.

“Trump nuk foli shumë gjatë bisedës, por ai dëgjoi me vëmendje dhe tha se do ta peshonte me kujdes informacionin. Fjalët e fundit të Putinit ishin se po të mos ishte ndërhyrja e Musk, të gjitha trupat ruse mund të ishin larguar nga Ukraina shumë shpejt”.

Shënim: Jo të gjitha infot janë të pakonfirmuara, duke mbetuar kështu enigëm.

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Çfarë rastësie – Pfizer Sponsor i Oscar do të krijoj Ilaçin e ri të Alopecisë …
Next post Zgjedhjet në SHBA: Analisti i CNN shpjegon “Dramën” që po kalon Joe Biden në të gjithë Historinë e tij politike.(Video)
error: Ky publikimet jane te mbrojtura