VIDEO/Peter Doocy i Fox sfidon Jen Psaki: Përse në Shtëpin e Bardhë na lejohet pa Maska,ndërkohë në Avion na kërkoni Vendosjen e Maskës …

Jen Psaki dhe Peter Doocy u përplasën të hënën në konferencën e parë të shtypit në Shtëpinë e Bardhë pas incidentit famëkeq të ‘budallave SOB’ mes kundërshtarëve të medias.

Shikoni videon:

https://rumble.com/embed/vyxxux/?pub=bbbxs

“Pse mund të ulemi këtu në dhomën e informimit të Shtëpisë së Bardhë pa maska, ndërkohë njerëzit nuk mund të ulen në një kabinë avioni pa maska?” Doocy pyeti në lidhje me heqjen e mandatit të maskës kombëtare në një gjykatë federale në Florida të hënën.

“Epo, Peter, unë nuk jam mjek,” tha ajo me përbuzje. “Ti nuk je një mjek për të cilin unë jam në dijeni. Nëse je mjek, nuk kam jam në dijeni për këtë deri më sot. Mirë. Jo mjek. Vetëm duke u siguruar. Une nuk e di. ”

“As ju ​​nuk luani në një TV… shumicën e ditëve,” shtoi ajo. “Ja ku shkoni. Shumica e ditëve. Por këto përcaktime, mbani mend maskën dhe udhëzimin që ka, është jeshile, e verdhë dhe e kuqe. Aktualisht jemi në një zonë të gjelbër në Uashington, DC. Kështu që ata nuk e rekomandojnë këtë.”

“Disa njerëz mund të mbajnë ende një maskë nëse dëshirojnë, shumë njerëz e bëjnë ose e veshin atë në takime ose i veshin në momente të caktuara ku do të jeni përreth ose do të uleni pranë njerëzve, ose ndoshta keni një prind të imunokompromentuar ose, një mik. Dhe kështu njerëzit e marrin atë vendim,” shtoi ajo. “Dhe kjo bazohet në konsideratat shëndetësore dhe të dhënat që CDC shikon në lidhje me transmetueshmërinë, pasi ne kemi parë raste në rritje nëpër aeroplanë.”

Edhe një herë, kjo është një gënjeshtër e plotë.

Nuk ka të dhëna që tregojnë se maskat funksionojnë në aeroplanë, funksionojnë në shtetet që i mandatojnë ato, ose punojnë në shkolla që i mandatojnë ato. Kudo.

Jen Psaki tha në një intervistë të enjten se pyetjet e bëra nga Peter Doocy, korrespondenti i Shtëpisë së Bardhë të Fox News, i cili e ka bërë torturimin e sekretarit të shtypit një industri vilash, e bënë atë të dukej si një “bushtre budalla”.

Vërejtja fyese u bë në “Pod Save America” me bashkë-prezantuesin e podcast-it, Dan Pfeiffer.

“A është ai një bir kurve budalla, apo ai thjesht luan një bir budallaqe në TV?” Pyeti Pfeiffer.

“Epo, ai punon për një rrjet që u ofron njerëzve pyetje që – asgjë person për asnjë individ, duke përfshirë Peter Doocy – por mund ta bëjnë dikë të tingëllojë si një bir i trashë kurve”, u përgjigj Psaki.

Fjalët luftarake joprofesionale shkaktuan madje një përgjigje të pamundur: CNN do të vinte në mbrojtje të Peter Doocy të Fox News.

https://rumble.com/embed/vyy0a5/?pub=bbbxs

“Le të sjellim korrespondentin kryesor të mediave të CNN, Brian Stelter”, tha Alisyn Camerota. “Brian, padyshim, Peter Doocy ka qenë gjithmon një gjemb në këmbë për Jen. Por a nuk vjen kjo me territorin?”

“Ajo vjen me territorin,” tha Stelter. “Dhe unë mendoj se pika që ajo po përpiqet të thotë atje është se Fox shtyn linja historish që ndonjëherë janë të pakuptimta. Doocy e bën këtë në dhomën e konferencave. Por megjithatë, ajo e bëri atë në një farë mënyre duke luajtur për një audiencë liberale që me siguri do të shkaktojë shumë zemërim nga Fox ndoshta për ditët e ardhshme, apo jo?

“Ja çfarë thotë rrjeti në një deklaratë. Fox më thotë: ‘Në rolin e tij si korrespondent i Shtëpisë së Bardhë, puna e Peter Doocy është të nxjerrë të vërtetën nga pushteti për publikun amerikan. Pyetjet e tij” – thonë ata – “janë të tijat, ai është një reporter i mrekullueshëm dhe ne jemi jashtëzakonisht krenarë për punën e tij.” Pra, në thelb, Fox po thotë, hej, ne nuk i bëjmë pyetje. Ai vjen me to vetë. Kështu që ata po mbrojnë nderin e tij.”

“Mendoj se Jen Psaki është diçka e tillë – ju kujtohet në vitin e fundit, në pranverën e vitit të fundit, ju jeni gati të diplomoheni dhe thjesht jeni lodhur nga e gjithë kjo? Unë mendoj se ne po e shohim këtë nga Jen Psaki. Ajo do të largohet nga Shtëpia e Bardhë. Ajo do të shkojë në një punë – me gjasë në MSNBC – kështu që ajo po relaksohet dhe ndoshta po tregon se si ndihet vërtet. Por për të qenë të drejtë, ajo nuk e kritikoi drejtpërdrejt atë. Ajo me të vërtetë po kritikonte Fox News si një organizatë, “tha Stelter.

Jen Psaki ka një këmbë jashtë derës dhe ajo tashmë po ngrohet për rolin e saj në mediat kryesore: Gënjeshtra e publikut në mënyrën më arrogante dhe injorante të mundshme. Ajo do të përshtatet në mënyrë të përkryer në MSNBC.

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post VIDEO/Opinionet e Vladimir Putinit mbi Zhvillimet në Botë janë shumë Shqetësuese …
Next post VIDEO/Pse Gates tha se “Taksat e Karbonit do të Përdoren për të Nxitur Kërkesën?”
error: Ky publikimet jane te mbrojtura