Gjyqi Sussmann: Hillary Clinton Miratoi Personalisht Shpërndarjen e Akuzave false Trump-Rusi Alfa Bank dhe në Media…

Përditësimi i provës Durham-Sussmann:

Avokati i fushatës së Hillary Clinton në vitin 2016, Michael Sussmann, u padit shtatorin e kaluar për gënjeshtra ndaj FBI-së.

Sipas aktakuzës, Sussmann i tha në mënyrë të rreme James Baker se nuk po bënte punë “për asnjë klient” kur ai kërkoi një takim me FBI-në ku ai paraqiti prova false se Trump Tower po komunikonte fshehurazi me Alfa Bank të lidhur me Kremlinin.

Hillary Clinton shkroi një postim në Twitter duke pretenduar se Trump Tower po komunikonte fshehurazi me Alfa Bank të Rusisë.

Tweet-i shpifës është ende në Twitter.

Tani kjo…

Menaxheri i fushatës së Hillary Clinton-it për vitin 2016, Robby Mook, dëshmoi të premten se Hillary miratoi personalisht shpërndarjen e akuzave false Trump-Rusi Alfa Bank në media.

“E diskutova edhe me Hillary-n”, tha Mook në gjykatë të premten.

“Nuk e mbaj mend thelbin e bisedës, por me sa duket, diskutimi ishte, hej, ne e kemi këtë dhe duam ta ndajmë me një gazetar,” dëshmoi Mook.

Kur u pyet se si u përgjigj Hillary Clinton, Mook tha: “Ajo u pajtua”.

Fox News raportoi:

Ish-menaxheri i fushatës së Klintonit, Robby Mook, dëshmoi të premten se kandidatja e atëhershme demokrate për presidente, Hillary Clinton miratoi shpërndarjen e materialeve që pretendonin një kanal të fshehtë komunikimi midis Organizatës Trump dhe Alfa Bank të Rusisë në media, pavarësisht se zyrtarët e fushatës nuk ishin “plotësisht të sigurt” në legjitimitetin. të të dhënave.

Gjatë marrjes në pyetje nga prokurori i qeverisë Andrew DeFillippis të premten, Mook u pyet për kuptimin e fushatës për akuzat e Alfa Bank kundër Trump dhe nëse ata planifikonin t’i jepnin të dhënat në media.

Mook tha se ai u informua fillimisht për çështjen e Alfa Bank nga këshilltari i përgjithshëm i fushatës Marc Elias, i cili në atë kohë ishte partner në firmën ligjore Perkins Coie.

Mook dëshmoi se atij iu tha se të dhënat kishin ardhur nga “njerëz që kishin ekspertizë në këtë lloj çështjeje”.

Mook tha se fushata nuk ishte plotësisht e sigurt në legjitimitetin e të dhënave, por kishte shpresuar t’i jepte informacionin një gazetari i cili mund ta “zbulonte” më tej për të përcaktuar nëse ishte “i saktë” apo “përmbajtësor”.

Ai tha gjithashtu se diskutoi nëse do t’i jepte informacionin një gazetari me zyrtarë të lartë të fushatës, duke përfshirë kryetarin e fushatës John Podesta, këshilltarin e lartë të politikave, tani Këshilltarin e Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, Jake Sullivan dhe drejtoreshën e komunikimit Jennifer Palmieri.

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Komiteti Këshillimor i CDC-së lejon Vaksinimin e Fëmijëve nga Mosha 5 deri në 11 vjeç!
Next post VIDEO/Tucker Carlson Paralajmëron Amerikën se Joe Biden është gati t’i Dorëzojë OBSH-së Pushtet të Pamasë mbi Jetën tonë…
error: Ky publikimet jane te mbrojtura