Hunter bëri 11 Milion Dollarë nga 2013/18, por Shpenzoi Miliona për luks (Hotele, Makina, Kërpudha dhe drogë)!

Hunter dhe kompania e tij fituan mbi 11 milion dollarë nga 2013 deri në 2018, raportoi NBC News.

“[Hunter] Biden fitoi 5.8 milionë dollarë, më shumë se gjysma e të ardhurave të tij totale nga 2013 deri në 2018, nga dy marrëveshje me interesat e biznesit kinez,” raportoi NBC.

Dokumentet zbuluan se hard drive-i i Hunter Biden kishte të dhëna të përbashkëta nga republikanët e Senatit! Ai shpenzoi 200,000 dollarë në muaj për hotele luksoze, makina, drogë dhe kërpudha.

Mesazhet me tekst tregojnë se Joe Biden mori nga 10% në 50% të parave të Hunter.

Hunter fitoi para si anëtar i bordit të Burisma, një kompani e korruptuar ukrainase e gazit natyror. Ajo është gjithashtu e lidhur me Partinë Komuniste Kineze ndërsa Joe Biden ishte Zëvendës President.

Hunter Biden është nën hetim federal për evazion fiskal, pastrim parash dhe marrëdhënie biznesi me Kinën dhe Ukrainën.

NBC News raportoi:

Nga viti 2013 deri në vitin 2018, Hunter Biden dhe kompania e tij sollën rreth 11 milionë dollarë nëpërmjet roleve të tij si avokat dhe anëtar bordi me një firmë ukrainase të akuzuar për ryshfet dhe punën e tij me një biznesmen kinez tani i akuzuar për mashtrim, sipas një analize të NBC News. një kopje e hard drive-it dhe llogarisë iCloud të Biden dhe dokumenteve të lëshuara nga republikanët në dy komitete të Senatit.

Dokumentet dhe analizat, të cilat nuk tregojnë se çfarë bëri ai për të fituar miliona nga partnerët e tij kinezë, ngrenë pyetje në lidhje me sigurinë kombëtare, etikën e biznesit dhe ekspozimin e mundshëm ligjor. Në dhjetor 2020, Biden pranoi në një deklaratë se ai ishte subjekt i një hetimi federal për taksat e tij. NBC News ishte i pari që raportoi se një ish-partner biznesi kishte paralajmëruar Biden se duhet të ndryshonte deklaratat e tij tatimore për të zbuluar 400,000 dollarë të ardhura nga firma ukrainase, Burisma. Burimet e Kongresit të GOP thonë gjithashtu se nëse republikanët e marrin përsëri Dhomën këtë vjeshtë, ata do të kërkojnë më shumë dokumente dhe do të hetojnë nëse ndonjë nga të ardhurat e Biden shkoi te babai i tij, presidenti Joe Biden.

Dokumentet dhe analizat tregojnë se disa nga marrëveshjet e Bidenit u realizuan ndonjëherë dhe hodhën dritë mbi sa shpejt ai po i shpenzonte paratë e tij. Shpenzimet e përpiluara në hard diskun e tij tregojnë se ai shpenzoi më shumë se 200,000 dollarë në muaj nga tetori 2017 deri në shkurt 2018 për dhoma hotelesh luksoze, pagesa të Porsche, punë dentare dhe tërheqje parash.

Biden ka pranuar se ka djegur para për të paguar drogën dhe ka festuar me të huaj që i vodhën në mënyrë rutinore dhe ai ka luftuar për të paguar hipotekat e shumta ose për të vazhduar me pagesat për alimentacionin dhe mbështetjen e fëmijëve për ish-gruan e tij. Në autobiografinë e tij, “Gjërat e bukura”, ai thotë se paratë nga Burisma “u kthyen në një nxitës të madh gjatë rrëshqitjes sime më të madhe në varësi” dhe “më shtynë të shpenzoja në mënyrë të pamatur, të rrezikshme, shkatërruese. Në mënyrë poshtëruese. Kështu bëra.”

Shikoni videon:

https://rumble.com/embed/v12u55p/?pub=bbbxs
Financat e Hunter Biden përballen me një shqyrtim të ri në hetimin e Ligjit Federal të Taksave

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post VIDEO – 16 Mënyra për të Treguar nëse Jeni një Shpirt i Vjetër …
Next post Komiteti Këshillimor i CDC-së lejon Vaksinimin e Fëmijëve nga Mosha 5 deri në 11 vjeç!
error: Ky publikimet jane te mbrojtura