VIDEO/Tucker Carlson Paralajmëron Amerikën se Joe Biden është gati t’i Dorëzojë OBSH-së Pushtet të Pamasë mbi Jetën tonë…

Prezantuesi i Fox News, Tucker Carlson, po paralajmëron amerikanët për një ‘traktat ogurzi pandemik’ që do t’i jepte Organizatës Botërore të Shëndetësisë fuqi të pamasë mbi jetën e amerikanëve.

Shikoni videon:

https://rumble.com/embed/v12uzup/?pub=bbbxs

“Pra, çfarë do të thotë ky kontroll operacional?” tha Carlson. “Le të jemi konkret menjëherë. Traktati kërkon, citon, ‘veprime të koordinuara kombëtare dhe globale për të adresuar keqinformimin, dezinformimin dhe stigmatizimin që minojnë shëndetin publik.’ Oh, ja ku po shkojmë. E drejta për censurë.”

“Njerëzit po na kritikojnë dhe për arsye të shëndetit publik që nuk mund të lejohen nëse na kritikoni, njerëzit do të vdesin”, shtoi ai. “Kështu e patë dje, administrata Biden përballë të qeshurave dhe talljeve universale duhej të pushonte nga puna kreun e Ministrisë së saj të re të së Vërtetës, por ata gjetën një mënyrë tjetër për ta bërë këtë: ‘W.H.O. Sekretariati për të ndërtuar kapacitete, për të vendosur kundërmasa proaktive kundër keqinformimit dhe sulmeve të mediave sociale”.

“Oh, po e ndiqni këtë?” tha ai. “Kështu që ata do të censurojnë këdo që nuk pajtohet me atë që ata bëjnë, pasi kontrollojnë detajet intime të jetës suaj.”

“Dhe ata do t’i kontrollojnë ato detaje,” tha ai. “Sipas këtij traktati, Organizata Botërore e Shëndetësisë do të vendosë pasaportat e vaksinave dhe do të rregullojë udhëtimet. Organizata Botërore e Shëndetësisë do të citojë, ‘zhvilloni standarde për prodhimin e një versioni dixhital të certifikatës ndërkombëtare të vaksinimit dhe profilaksisë.’ Në rregull. Kështu që ju mund të mendoni, “Epo, bëhet fjalë vetëm për COVID dhe unë shkova së bashku me vaksinat e detyrueshme dhe pasaportat e vaksinave në atë kohë. Sa keq mund të jetë?’

“Para së gjithash, nëse e keni ndjekur këtë, duhet të jeni të penduar pikërisht tani,” shtoi ai me një të qeshur tallëse.

Presidenti Joe Biden dhe liderët botërorë së fundi e bënë të qartë në “Samitin e 2-të Global Covid” të fundit se koronavirusi i ri ishte vetëm fillimi.

https://rumble.com/embed/v12v0wr/?pub=bbbxs

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Gjyqi Sussmann: Hillary Clinton Miratoi Personalisht Shpërndarjen e Akuzave false Trump-Rusi Alfa Bank dhe në Media…
Next post Horowitz: A po Planifikojnë Elitat një Përsëritje të Covid-it me anë të lisë?
error: Ky publikimet jane te mbrojtura