Horowitz: A po Planifikojnë Elitat një Përsëritje të Covid-it me anë të lisë?

Ata që ndoqën prezantimin special të Glenn Beck mbi origjinën e SARS-CoV-2, tani e kuptojnë se njerëz si Bill Gates shpenzuan më shumë se një dekadë duke financuar kërkime për përfitimin e funksionit të koronavirusit dhe, çuditërisht, duke paralajmëruar për ardhjen e një pandemie të koronavirusit. . Pra, me Bill Gates duke insinuuar se mund të ketë një pandemi të lisë – një ide që do ta kishim përqeshur si teoria përfundimtare e konspiracionit disa vite më parë – duhet t’i kushtojmë vëmendje.

Cilat janë gjasat që më pak se dy javë pasi financuesi më famëkeq global i kërkimit të vaksinave paralajmëron për një shpërthim të virusit të lisë të zhdukur prej kohësh, shishka të dyshimta të lisë do të shfaqen në një laborator Merck? Epo, kjo është bota në të cilën jetojmë tani, ose ndoshta bota që zotëruesit tanë globalistë kanë krijuar tani.

Gjatë një interviste të institutit të mendimit të Exchange Policy me kryetarin e Komitetit të Përzgjedhur të Shëndetit dhe Kujdesit Social të parlamentit të MB dhe ish-sekretarin e shëndetësisë në Mbretërinë e Bashkuar, Jeremy Hunt, Bill Gates paralajmëroi rastësisht dhe në mënyrë tronditëse për një sulm bioterror me lisë.

“Ti thua, në rregull, po sikur një bioterrorist të sillte linë në 10 aeroporte? E dini, si do t’i përgjigjej bota kësaj?” pyeti Gates në mënyrë retorike në intervistën rrëqethëse të 4 nëntorit me Hunt. “Ka epidemi të shkaktuara natyrshëm dhe epidemi të shkaktuara nga bioterrorizmi që mund të jenë edhe shumë më keq se sa kemi përjetuar.

Intervista: Mos humbisni përmbajtjen nga Dave Rubin pa censurë të madhe teknologjike. Dëgjoni Raportin Rubin.

https://podcasts.apple.com/us/podcast/the-rubin-report/id1052842770

Nuk ka asnjë provë që ndonjë organizatë terroriste të fokusohet në këtë çështje, e cila ishte më shumë një shqetësim në mesin e komunitetit tonë kundër terrorizmit gjatë dekadës së mëparshme.

Shpejt për të hënën në mbrëmje jashtë Filadelfias, dhe Yahoo News raportoi se CDC është në karantinë dhe FBI po heton 15 “shishe të diskutueshme” që u gjetën në një frigorifer të laboratorit Merck në North Wales, Pa., me 10 të etiketuara si “Vaccinia”. dhe pesë të tjerët të etiketuar si vdekjeprurëse “Lisë”.

Siç raportoi Yahoo: “Fushat e ngrira të etiketuara “Smallpox” u zbuluan rastësisht nga një punonjës laboratori ndërsa pastronte një frigorifer në një strukturë që kryen kërkime vaksinash në Pensilvani,” tha CDC në një deklaratë për Yahoo News. “CDC, partnerët e saj të administratës dhe zbatimi i ligjit po hetojnë çështjen dhe përmbajtja e shisheve duket e paprekur. Punonjësi i laboratorit që zbuloi flakonet kishte veshur doreza dhe një maskë për fytyrën. Ne do të japim detaje të mëtejshme pasi ato janë në dispozicion.”

“Vaccinia” lidhet me patogjenin që shkakton linë dhe është përdorur si bazë për krijimin e vaksinës për linë. Në fakt, etimologjia e fjalës vaksinë daton në fund të shekullit të 18-të, kur lija e lopës u përdor si një pararendës i vaksinave kundër lisë. “Lopë” në latinisht është “vacca”.

Dihet mirë se është e paligjshme që Merck të mbajë një shishe të tillë në frigorifer. Cili është shpjegimi i Merck për ta pasur këtë në ngrirësin e tij në një dollap magazinimi të rastësishëm?

Në kohë normale, ne do t’i hidhnim poshtë këto shqetësime, por zbulimi i një patogjeni të etiketuar dhe të paktën simbolika e antidotit pranë tij – pas një paralajmërimi nga Papa i vaksinës së botës – në të vërtetë imiton pothuajse në mënyrë të përsosur ecurinë e COVID. .

Një histori e shkurtër se si arritëm këtu: koronavirusi dhe vaksinat

Për dy dekada, kishte një rrjet të pandërprerë njerëzish si Fauci, Gates, Peter Daszak dhe Ralph Baric që punonin në kërkimin e përfitimit të funksionit të koronavirusit, duke ndjekur vaksinat e koronavirusit dhe duke paralajmëruar për afërsinë e një shpërthimi. Pra, ne duhet t’i marrim seriozisht këta njerëz kur paralajmërojnë për shpërthime të tjera, sepse me sa duket ata janë “në dijeni”.

Këtu është vetëm një segment i vogël i historisë pas virusit:

Në janar të vitit 2010, Bill Gates parashikoi se ne do të futnim në “dekadën e vaksinave”.
Në vitin 2012, NIH bashkëpunoi me Moderna, një kompani fillestare e panjohur, për të krijuar vaksina mRNA. Ata ende po luftojnë për të drejtat e patentës edhe sot e kësaj dite.
Më 9 shtator 2013, Ralph Baric, mjeku që qëndron pas kërkimit të fitimit të funksionit të koronavirusit në UNC Chapel Hill në bashkëpunim me laboratorin e Wuhan, njoftoi një grant prej 10 milionë dollarësh nga NIAID i Fauci “për të studiuar aktivitetin patogjen të viruseve duke përfshirë ato të rënda. sindroma respiratore akute (SARS), sindroma respiratore e Lindjes së Mesme (MERS), Ebola, gripi shumë patogjenik dhe virusi herpes HHV8”, të cilat do të ndihmojnë në “identifikimin e objektivave të reja për ndërhyrje terapeutike dhe përmirësimin e strategjive për hartimin e vaksinave”.

Në nëntor 2015, Bariç dhe kompania publikuan zbulimin e tyre në revistën Nature mbi thyerjen e kodit të transferimit të koronavirusit nga lakuriqët te minjtë me indet e mushkërive njerëzore që tani është patogjene dhe mund të krijojë një epidemi. Muajin e kaluar, NIH më në fund pranoi në një letër drejtuar Komisionit të Dhomës së Përfaqësuesve për Energjinë dhe Tregtinë se agjencia me të vërtetë financoi mbështetjen e EcoHealth për Baric, së bashku me laboratorin e Wuhanit që ia doli të përmirësonte një koronavirus lakuriq nate për t’u bërë më infektues për njerëzit. NIH fajësoi EcoHealth dhe e quajti kërkimin zbulues “një rezultat të papritur”.

Tani merrni parasysh faktin që më 10 janar 2017, Fauci mbajti një fjalim në konferencën e Universitetit Georgetown mbi “Përgatitja për pandeminë në administratën e ardhshme” dhe paralajmëroi se “me siguri” do të kishte një tjetër pandemi. Ai e përfundoi fjalimin e tij (rreth minutës së 38:25) duke paralajmëruar se “administrata që do të hyjë në ditët në vijim” do të duhet të merret me një pandemi. Pasi renditi disa pandemi të mundshme, ai parashikoi me guxim: “Ajo është e sigurt që pavarësisht se çfarë, historia na ka thënë përfundimisht se do të ndodhë.” Ai shtoi, “Gjëja për të cilën jemi jashtëzakonisht të sigurt është se do ta shohim këtë në vitet e ardhshme.”

Është një gjë të thuash se duhet të jesh gjithmonë gati për një pandemi të paprecedentë, por të parashikosh përfundimisht me besim të jashtëzakonshëm se ajo do të ndodhë brenda “disa vitesh”, me siguri që bie në mandatin e presidentit të ardhshëm? Kjo është krejtësisht rrëqethëse, duke pasur parasysh financimin e tij për vetë kërkimin që ka të ngjarë të krijojë virusin.

Por ndoshta komentet e tij mund të hidheshin poshtë si profeci e fundit të botës nga një njeri i zhytur në sëmundje infektive… nëse jo për një lojë lufte me mikrobe që administrata Obama luajti me ekipin e tranzicionit të Trump vetëm tre ditë më vonë, shoqëruar nga një ndryshim ogurzi politikash që Trump nuk ishte në dijeni. . Marsin e kaluar, këshilltarja e Obamës për sigurinë e vendit dhe kundër terrorizmit, Lisa Monaco, zbuloi në “Foreign Affairs” se më 13 janar 2017, zyrtarët e sigurisë kombëtare të Obamës zhvilluan një stërvitje lufte pandemike me anëtarët e ekipit të tranzicionit nga administrata e ardhshme e Trump. Ajo e përshkroi skenarin si më poshtë: “Një virus i ri po përhapej me shpejtësi alarmante, duke shkaktuar ndalesa të transportit global, ndërprerje të zinxhirit të furnizimit dhe rënie të çmimeve të aksioneve. Me një vaksinë shumë muaj larg, infrastruktura e kujdesit shëndetësor të SHBA-së ishte shumë e tendosur.”

Megjithatë, ajo që ajo nuk zbulon, por ajo që Peter Breggin vuri në dukje në librin e tij, “COVID-19 dhe grabitqarët globalë”, është se në të njëjtën ditë në 2017, FDA vendosi një rregullore të re në Regjistrin Federal që ” rrit autoritetin e FDA-së për të përcjellë politikat dhe produktet në rast të një “gripi pandemik”. Në mënyrë të veçantë, rregullorja “Lejon FDA-në të heqë dorë nga kërkesat e praktikave të mira aktuale të prodhimit (p.sh. magazinimi ose trajtimi) për të përshtatur nevojat e reagimit ndaj urgjencës” dhe lejon CDC “të krijojë dhe lëshojë “udhëzime për përdorim urgjent” në lidhje me miratimin nga FDA kushtet e përdorimit për produktet e pranueshme.”

“Produktet mjekësore” të prekura nga këto ndryshime, të cilat quhen “kundërmasa mjekësore” (MCM)” përfshijnë “drogët (p.sh., antiviralët dhe antidotet), produktet biologjike (p.sh., vaksinat, produktet e gjakut dhe terapeutikët biologjikë), dhe pajisjet (p.sh., diagnostifikimi in vitro dhe pajisjet mbrojtëse personale).”

Ka shumë më shumë rrjete të ndërlidhura, por shpejt përpara deri në 18 tetor 2019, gjoja dy muaj para pandemisë, dhe Fondacioni Gates, në bashkëpunim me Universitetin Johns Hopkins dhe Forumin Ekonomik Botëror – tre lojtarët kryesorë në këtë arratisje – mbajtën “Ngjarja 201”, e cila simuloi “një shpërthim të një koronavirusi të ri zoonotik të transmetuar nga lakuriqët te derrat te njerëzit që përfundimisht bëhet i transmetueshëm në mënyrë efikase nga personi në person, duke çuar në një pandemi të rëndë”.

Cila është natyra e patogjenit? “Patogjeni dhe sëmundja që ai shkakton janë modeluar kryesisht në SARS, por është më i transmetueshëm në mjedisin e komunitetit nga njerëzit me simptoma të lehta.”

Cili ishte qëllimi i simulimit? Ndër të tjera, “Qeveritë, organizatat ndërkombëtare dhe bizneset duhet të planifikojnë tani se si do të përdoren aftësitë thelbësore të korporatave gjatë një pandemie në shkallë të gjerë.”

Dhe siç thonë ata, pjesa tjetër është histori.

Data dhe dokumente të tjera të rëndësishme në afatin kohor të mbulimit mund të gjenden këtu.

Deja vu me lisë?

Pra, kur Bill Gates po paralajmëron për linë pikërisht përpara se të zbulohen shishkat e lisë, dhe në të njëjtën javë një grua nga Maryland rezulton pozitive për lisë, ne duhet t’i kushtojmë vëmendje.

Por kjo nuk është as linja e goditjes. Ashtu si me koronavirusin, ata tashmë po punonin për një “shërim”. Më 4 qershor, CDC miratoi rastësisht një ilaç kundër lisë, Tembexa (brincidofovir), sepse “ka pasur shqetësime të vjetra se virusi që shkakton linë, virusi variola, mund të përdoret si një armë biologjike”.

Dihet mirë se asnjë kompani farmaceutike nuk do të shpenzojë qindra miliona për të zhvilluar një ilaç për një sëmundje të zhdukur, nga e cila nuk ka asnjë mënyrë për të fituar miliarda fitime. Tani, edhe nëse ky medikament ka ekzistuar më parë dhe ata po e ripërdorin atë për linë, ende kushton miliona për të kaluar nëpër këtë proces. Pse?

Dhe duke folur për këtë histori të këtij ilaçi, tingëllon tmerrësisht e ngjashme me ilaçet që ata kanë miratuar për COVID, përfshirë remdesivir. Rezulton se si remdesivir i Gilead dhe molnupiraviri i Merck-ut, brincidofovir ishte një ilaç i ripërdorur i dështuar me shqetësime sigurie. Prodhuesi i tij, Chimerix, kreu tre prova të dështuara të Fazës 3 për indikacionin e adenovirusit dhe ai dështoi! Ai gjithashtu vjen me një paralajmërim të “kutisë së zezë” të FDA për përdorim për lisë, për rritjen e vdekshmërisë pas marrjes së më shumë se dy dozave, bazuar në të njëjtat studime të dështuara!

Pra, ashtu si remdesivir, ilaçi që ata planifikojnë të përdorin është një ilaç i shtrenjtë, me patentë, megjithëse i ripërdorur. Por ndryshe nga ivermectin, e cila ishte jashtëzakonisht e sigurt dhe efektive për përdorimin e saj origjinal – megjithatë kundërshtohet me zhurmë nga kabali – këto barna dështuan keq në indikacionet e tyre origjinale. Ashtu si dy medikamentet e tjera të dështuara për COVID të miratuar nga FDA – baricitinib dhe tofacitinib – ky ilaç kundër lisë vjen me një paralajmërim të kutisë së zezë të FDA!

Në mënyrë tronditëse, FDA vë në dukje në letrën e saj të miratimit të 4 qershorit se ajo nuk kreu asnjë provë njerëzore për siguri dhe u mbështet në “Rregullin e Kafshëve”, “i cili lejon gjetjet nga studimet adekuate dhe të kontrolluara mirë të efikasitetit të kafshëve të shërbejnë si bazë e një miratimi kur nuk është e mundur ose etike të kryhen prova të efikasitetit te njerëzit.” Por kjo është vetëm kur është vërtetuar nga indikacionet e mëparshme të miratuara se është e sigurt dhe efektive, në mënyrë që të mund të ripërdoret për një tregues dytësor në të njëjtin formulim të bazuar në studimet e kafshëve … ju e dini, si ndoshta diçka si ivermectin që përdoret për antiviral pas miratimit për parazitët sepse ishte shumë i sigurt dhe efektiv. Por ky medikament u provua i pasigurt dhe joefektiv deri në atë pikë sa nuk mori kurrë miratim për indikacionin e tij parësor dhe tani po përdoret për një indikacion dytësor pa një studim njerëzor!

Në mënyrë tipike, kura krijohet pas sëmundjes, por në këtë rast ndoshta sëmundja po vjen për të “shëruar” atë që ata e perceptojnë si një sëmundje tek ne njerëzit. Dhe ndoshta “shërat” e propozuara do të duken shumë si sëmundje, ashtu siç kemi parë me vaksinat, remdesivir, baricitinib dhe tofacitinib – dhe ka shumë të ngjarë të shohim me ilaçet e reja COVID të Merck dhe Pfizer.

Ky artikull është botuar nga theblaze.com në datën 18 nëntor 2021

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post VIDEO/Tucker Carlson Paralajmëron Amerikën se Joe Biden është gati t’i Dorëzojë OBSH-së Pushtet të Pamasë mbi Jetën tonë…
Next post George W. Bush takohet me Emigrantët Ilegalë pasi loboi tek Republikanët që të Punonin me Joe Biden për Amnistinë …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura