Ish-Presidenti Trump e tha vite më Përpara që Mediat ta kuptonin se dhe ata i vodhën Zgjedhjet e 2020?

Gjatë fundjavës, Wall Street Journal më në fund kuptoi se mashtrimi i fshehtë i Rusisë ishte një gënjeshtër dhe Hillary Clinton qëndronte pas saj. Kur do ta kuptojnë mediat kryesore se zgjedhjet e 2020 u vodhën gjithashtu?

Wall Street Journal publikoi një shkrim gjatë fundjavës duke vënë në dukje se Hillary qëndronte pas gënjeshtrës së marrëveshjes Trump-Rusi. Ata ndanë pjesërisht:

Narrativa e marrëveshjes së fshehtë Rusi-Trump të vitit 2016 e më tej ishte një mashtrim i ndyrë për shekuj, dhe tani e dimë se erdhi nga lart-kandidatja Hillary Rodham Clinton. Kjo ishte dëshmia e të premtes nga menaxheri i fushatës së Clinton-it, Robby Mook, në gjykatën federale të vitit 2016, dhe ndërsa ky lajm nuk është aspak një surprizë, është ende gati për të gjetur gjurmët e gishtave të saj në armën politike.

Z. Mook dëshmoi si dëshmitar në gjyqin e prokurorit special John Durham ndaj Michael Sussmann, avokatit të akuzuar për gënjeshtra ndaj FBI-së. Në shtator të vitit 2016, z. Sussmann mori pretendimet për një lidhje sekrete të Trump me Alfa Bank të Rusisë në FBI dhe tha se ai nuk po vepronte në emër të ndonjë klienti. Prokurorët thonë se ai po punonte për fushatën e Klintonit.

Sigurisht, kjo është diçka që TGP e njeh prej vitesh. Ne e dimë se Robby Mook, Menaxheri i Fushatës së Hillary-t, ishte i pari jashtë blloqeve vite më parë në sharjet e DNC të 2016-ës për skandalin e marrëveshjes së fshehtë në Rusi. Makina e Clinton ishte e gatshme të bënte gjithçka për të hequr fokusin e asaj që ishte në emailet nga DNC dhe John Podesta të zbuluara nga WikiLeaks. Mook madje akuzoi Rusinë se ishte përfshirë në transferimin e emaileve te WikiLeaks në atë kohë. Ishte e gjitha një gënjeshtër.

Në mbyllje të shkrimit të saj, Wall Street Journal, e cila mori një vendim në vitin 2016 se ata nuk do të mbështesnin kandidatin Trump sepse ai nuk ishte anëtar i ekipit të “merr nga Amerika”, thotë si vijon:

Shkurtimisht, fushata e Klintonit krijoi pretendimin Trump-Alfa, ia dha atë një shtypi mendjelehtë që nuk arriti t’i konfirmonte akuzat, por gjithsesi u nis me ta, më pas e promovoi historinë sikur të ishte një lajm legjitim…Fushata gjithashtu ia dorëzoi pretendimet FBI, duke u dhënë gazetarëve një tjetër justifikim për t’i portretizuar akuzat si të rënda dhe ndoshta të vërteta.

Shumica e shtypit do ta injorojë këtë lajm, por narrativa Rusi-Trump që sanksionoi zonja Clinton i bëri një dëm të madh vendit. Ajo turpëroi FBI-në, poshtëroi shtypin dhe e dërgoi vendin në një hetim tre-vjeçar askund. Vladimir Putin kurrë nuk iu afrua të bënte aq shumë dëme nga dezinformata.”

Kjo është e vërtetë, por WSJ lë jashtë diçka shumë të rëndësishme. Ata thjesht nuk mund ta bënin veten ta thoshin… Individi që u dëmtua shumë si rezultat i gënjeshtrës së marrëveshjes së Rusisë ishte Presidenti Trump. Ai duroi vite të tëra abuzimi si rezultat i përrallës Hillary.

Presidenti Trump pyeti FOX News, “Ku mund ta kthej reputacionin tim?”

Të dielën, Presidenti i kërkoi Wall Street Journal të zgjohej – të linte mënjanë mënyrat e tyre RINO sepse vendi po shkatërrohet nga regjimi i paligjshëm Biden. Çdo lëvizje që bën Biden po shkatërron Amerikën ndërsa WSJ i qëndron rrugëve të saj RINO.

Strategjia e marrëveshjes së fshehtë të Rusisë funksionoi mirë për Hillary-n. Përmbajtja e emaileve të DNC dhe Podesta-s u injorua nga media. Kjo media lapdog dhe FBI, me urrejtjen e tyre për Amerikën dhe Trump, ishin më se të lumtur që u bashkuan me makthin e marrëveshjes së Rusisë.

Hillary do t’i ikë si çdo skandal më parë dhe Amerika do të çalojë. FBI dhe DD do të injorohen gjithashtu. Ata janë shumë të mëdhenj për t’u mbajtur përgjegjës nga kjo media e korruptuar.

Bazuar në skandalin e marrëveshjes së fshehtë me Rusinë, WSJ dhe pjesa tjetër e mediave ka të ngjarë të mos e pranojnë kurrë se ata ishin të gjithë në vjedhjen e zgjedhjeve të vitit 2020.
/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post George W. Bush takohet me Emigrantët Ilegalë pasi loboi tek Republikanët që të Punonin me Joe Biden për Amnistinë …
Next post VIDEO/Tirana dhe Italia në festë: Roma gjunjëzon Feyenoord fiton Kupën Europiane …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura