VIDEO/Berisha: Rama po Amniston Mafien e Pronave duke zgjedhur Drejtësinë Suigeneris për Shqiptarët dhe kjo është një histori turpi …

Në një konferencë me gazetarët kryetari i Partisë Demokrati zoti Sali Berisha akuzoi kryeministrin Rama se po amniston mafien e pronave.

Duke e denoncuar, vendimin e qeverisë, Berisha tha se me këtë akt Rama shfaqi hapur kapjen e sistemit të drejtësisë.

“Denoncoj vendimin e fundit të Edi Ramës ku dëshmon se gjykatën e lartë, apo Sadogjykatën (gjykatën Sadushi) e ka kapur përmes Sadushit të tij. Kanë zgjedhur drejtësinë suigeneris për shqiptarët dhe kjo është një histori turpi. Përvetëson pronat e shqiptarëve, përmes vendimeve të gjykatave.

Do filtrojë rekurset sipas porosive që Agaçi do shpërndajë sipas urdhrave të Ramës, vendos haptas kontrollin mbi sistemin gjyqësor.

Në mungesë të transparencës por edhe dëmin kolosal që mund t’i shkaktojë shtetit, Këshilli i Ministrave vendos që të hiqet dorë nga rekurset për çështjet me natyrë administrative apo civile,” u shpreh Berisha.

Ndiqni videon:

https://rumble.com/embed/v13os3s/?pub=bbbxs

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post A jeni kureshtar të dini se përse Elitat Globale e vranë Muammar Gadafin …
Next post Avokati: Dritan Abazoviç që ju Gëzoi pa masë, paska qenë “mik i Alex Sorosit” dhe që ti bashkohet Ballkanit të hapur …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura