Ish-kryeministri: Arben Ahmetaj, i njohur me Nofkën Tigri i Korrupsionit, vendimarrësi kryesor i kompanisë 4iG …

Kryetari i opozitës zoti Sali Berisha në rrjetet sociale ka ndarë për ndjekësit e tij një denoncim të dëguar nga një punojës i kompanisë albtelekom i cili i kërkon që ti ruhet anonimati:

Zoti Berisha – Jam një punojës i kompanisë albtelekom. Lutem numrin tim mos e nxirrni se kuptohet kush jam. Siç jeni me dijeni kompania jonë dhe ajo tjetra One u ble nga një kompani 4iG. Ajo që po shohim këto ditë është se vendimet në emër të blerësit i merr Arben Ahmetaj dhe bashkëshortja tij e re Erjola Hoxha.

Postimi i plotë i Sali Berishës:

Ditari e vjedhjeve seriale!

Ministri behet me kompani private telekomunikacioni!

Arben Ahmetaj, i njohur me nofken tigri i korrupsionit, vendimarresi kryesor i kompanise 4iG

Per kete organizate kriminale nuk egziston kushtetute as ligj i konfliktit te interesit. Per antaret e kesaj organizate egziston vetem nje ligj: te vjedhin sa me shume!

Lexoni denoncimin e punonjesit dixhital te kompanise 4iG

Zoti Berisha

Jam një punojës i kompanise albtelekom. Lutem numrin tim mos e nxirrni se kuptohet kush jam. Sic jeni me dijeni kompania jone dhe ajo tjetra One u ble nga nje kompani 4iG. Ajo qe po shohim keto dite eshte se vendimet ne emer te blersit i merr Arben Ahmetaj dhe bashkeshortja tij e re Erjola Hoxha. Cdo vendim, cdo largim apo punesim behet vetem me urdherin e tyre. Madje ketu thuhet se Ahmetaj do ike nga Qeveria dhe do marre drejtimin e kompanise nene, pra kompanise se madhe qe ka kompani celulare ne gjithe rajonin. Pyetja qe kemi ketu eshte a po pastrohen parate e inveneratoreve ne kete forme?

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Avokati: Dritan Abazoviç që ju Gëzoi pa masë, paska qenë “mik i Alex Sorosit” dhe që ti bashkohet Ballkanit të hapur …
Next post Britania e Madhe do të Ndalojë të gjitha Udhëtimet Ajrore deri në vitin 2050 …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura