I dashur fb! Kisha kohë që nuk shikoja TV dhe isha rehat – Por tani sa hap fb-n shikoj gjithandej stërkala bështyme nëpër portale …

I dashur fb !

Kisha kohe qe nuk shikoja TV dhe isha rehat nga infeksioni mediatik katerciperisht servil dhe i politizuar i tyre ! Por tani sa hap fb-n ndoshta si te vetmen dritare ku shkembej pershendetje dhe urime optimiste per jeten me miqte e mi shikoj sterkala beshtyme gjithandej neper portale , edhe pse i heq e ato e me dalin perseri !

O zot falna katrauren qe ne vete po krijojme !

Njerez e miq sinqerisht me vjen keq qe nuk ju lexoj dot ne komente , e sidomos kur shikoj disa me dy fytyra , tjeter flasin perballe , plot ankesa , e tjeter shkruajne ne fb te pozicionuar politikisht sikur ta kete te shkruar ne balle se eshte me kete apo me ate force politike !

E kjo nuk i sherben nje shoqerie te emancipuar nqs pretendojme se jemi !

Ruani reagimet tuaja tek vota apo protesta sipas bindjeve apo llogjikes se veshtiresive nder vite qe po kaloni ! Me vjen shume keq per formimin dhe mos gjetjen e vetes ne nje situate kaq reale dhe aspak optimiste ! Nuk eshte e nevojshme te na intimidoni dhe neve sepse nuk e beni dot !

Ne jemi te formuar tashme per nje demokraci reale dhe jo propagandistike !

Mendoj qe nuk ka nevoje asnje figure politike ta mbroni apo ta shani , mbajini dekoratat dhe flete-lavderimet te afishuara ne murin e shtepise dhe kenaquni sa here te doni e deshironi duke i pare ato , apo flete-rrufete ne shkallen e pallatit !

Na lodhet sinqerisht na lodhet ! O zot , kush na shtyu ne rrugen e Djallit te shkaterrojme dhe ato pak vlera e te mira edukative dhe njerezore qe kishim mare !

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Protestuesit sulmuan dhe plaçkitën zyrat e paqeruajtësve të OKB-së në lindje të Kongos …
Next post Autoritetit e Dosjeve – Reagimi i Ramës: “Shtetasi I.M te dosjet e Sigurimit”…
error: Ky publikimet jane te mbrojtura