VIDEO/ Kur Trump hyri në strofkën e luanëve dhe hoqi dorë nga globalizmi përballë tyre!

Ky ishte një rikthim i fuqishëm i Trump që shokoi botën në 2018 me deklaratat e tij.

Unë e dua këtë President çdo ditë e më shumë!

Miqtë e mi, ju duhet të kuptoni se sa vërtet mahnitëse është për të kur hyri në Kombet e Bashkuara dhe të mbajë këtë fjalim!

Ky Burre nuk ka frikë nga një grup topash të mëdhenj prej bronzi!

Teksa qëndronte aty si Luanë, ai mbajti një fjalim të ashpër në OKB, duke denoncuar autoritetin e tyre dhe duke shkatërruar me vendosmëri idenë e tyre për globalizmin!

Këtu janë citimet me të preferuara:

“Ne kurrë nuk do ta dorëzojmë sovranitetin e Amerikës tek një burokraci globale e pazgjedhur dhe e papërgjegjshme!

Amerika qeveriset nga amerikanët!

Ne hedhim poshtë ideologjinë e globalizmit dhe përqafojmë doktrinën e patriotizmit!”.

Shikoni videon:

”Bota e lirë duhet të përqafojë rrënjët e veta kombëtare, nuk duhet të tentojë ti fshijë ose zëvendësoje ato. Duke parë përreth kudo në këtë planet të madh e madhështor, e vërteta është e qartë:

Nëse do lirinë, të jesh krenar për vendin tënd.Nëse do demokracinë, ruaj sovranitetin tënd. Nëse do paqe, duaje kombin tënd.
Udhëheqësit e mençur vënë gjithmonë në plan të parë të mirën e popullit dhe vendit të vet.

E ardhmja nuk i përket globalistëve.

E ardhmja i përket patriotëve.

E ardhmja i perket kombeve sovrane dhe të pavarura që mbrojnë qytetaret e tyre, respektojnë fqinjët e tyre dhe nderojnë dallimet që e bëjnë çdo vend të veçante dhe unik.”

( Presidenti Donald Trump, fjalimi ne OKB 2018 )

Ne besojmë se nëse të gjithë amerikanët do të shikonin këtë klip, ai do të fitonte 100% rizgjedhjen e tij si President me një diferencë të madhe në të gjitha kohërat e zgjedhjeve ne Amerike!

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Autoritetit e Dosjeve – Reagimi i Ramës: “Shtetasi I.M te dosjet e Sigurimit”…
Next post Klientët e seksit të Epstein: TGP po punon për të identifikuar elitat globale që abuzuan me të miturit e trafikuar!
error: Ky publikimet jane te mbrojtura