Avokati jep “alarmin”: Bota është përfshirë nga konfliktet …

Nga Avokat Kujtim Cakrani –

Bota është përfshirë nga konfliktet.

Europa e ka konfliktin Ukrainë-Rusi në zemër të saj.

Kina po bëhet gati të pushtoj Taiwanin, dhe do nisi konfliktin me SHBA dhe Japoninë.

Arabia Saudite prej kohësh po lufton me Jemenin, një konflikt që është jashtë vëmendjes së politikës botërore, Afganistani harruar prej një viti ku po luftohet tashmë me njëri tjetrin për pushtet, Në Libi tribunë po luftojnë për influenca politike, konflikt që sponsorizohet nga vendet e perëndimit që kanë interesa të ndryshme.

Në Siri ska marë fund konflikti me grupet Islamike të cilat kontrollohen nga Shteti Islamik ISIS edhe pse të goditura përsëri veprojnë, Tashmë kthehet konflikti zakonshëm Palestinë-Izrael, ku prej dy ditësh ka shkaktuar disa viktima…

Turqia përfiton nga gjithë kjo për të vazhduar goditjen ndaj Kurdëve, Tashmë Serbia ka nisur edhe destabilizimin e Veriut të Kosovës, duke ju kthyer konflikteve të Jugosllavisë së viteve 90″

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Migen! Protestat bëhen edhe pa Sorosin …
Next post Zoti na ruajtët Mendjen si për të Mirën tonë si për të përgjithshmen …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura