Ironia e Gazetarit: Stafi Gati…tuu!

Nga Ylli Dylgjeri –

Stafi Gati…tuu!

Shtypi njoftoi se Presidenti me ne fund e zgjodhi stafin qe do te punoje prane Tij.

Antenat e komunikimit u montuan se fundi ne kuoten kodrinore Surrel. Antenat do mbulojne mbare ultesiren perendimore deri ne Rogozhine, nga prejardhja e Tij.

Po valle te jete vetem kjo arsyeja pse ska folur Presidenti deri me sot?

Nese ishte kjo, serisht eshte gafe. Parapregatitjet per te marre postin e larte kushtetues fillojne me kohe, se vetem Ai e dinte se do emrohej si President.

Pse duhet te kalojne dy jave e Presidenti mos kete stafin gati?

Presidenti duhe te vinte i organizuar, me staf e kabinet te fiksuar ne Presidence. Por Presidenti rogozhinas e ben si Ai bashkefshatari i Tij qe e mesonte te birin kur ngecte rrugeve te fshatit: nxito – i thoshte, dhe… ec e ec dhe fut nga nje spec! Tani Bajrami po i fut specat nje nga nje ne staf.

Por ka dhe nje arsye qe

nuk ka folur deri me tash. Arsyeja ka lidhje me dicka tjeter. Presidenti po e trajton publikun si njerzit qe nuk degjojne dhe perdorin gjuhen e shenjave, gishtave.

Disa njerëz që nuk dëgjojnë nëpër botë nuk e njohin gjuhën e shenjave dhe ata që e përdorin gjuhën e shenjave shpesh nuk kanë informacion për gjuhët e shenjave, pasi shumica e njerëzve që nuk dëgjojnë kanë prindër që dëgjojnë të cilët nuk e përdorin gjuhën e shenjave dhe nuk kanë njohuri për të.

Ndaj eshte menduar qe prane stafit te funksonoje dhe nje interpretues i gjuhes se shenjave per publikun meqenese Presidenti njoftoi se nuk eshte mediatik e shpesh here do flasi me isharete apo me sy.

Presidenti është ende duke zhvilluar të tjera rekrutime deri në plotësimin e ekipit të tij. Stafi do te funksionoje me oficer roje, dhe poste kapanoni.

Qetesohu!

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Problemet e furnizimit do të vazhdojnë sepse Sistemi po Sabotohet – E rëndësishme është që Njerëzit ta kuptojnë se kjo Krizë nuk është Produkt i marrëzisë; është produkt i motiveve dhe qëllimeve keqdashëse …
Next post Kryeministri Shqipërisë, jo vetëm që vjen nga një familje e lidhur ngushtë me regjimin kriminal komunistë por, babai tij ka firmosur për varjen në litar të një poeti dhe shkrimtari!
error: Ky publikimet jane te mbrojtura