Kompania kanadeze po shet ushqime të padëshiruara të bëra nga karkalecat …

Entomo Farms, një kompani me bazë në Kanada, po shet ushqime të padëshiruara të bëra nga karkalecat në të gjitha dyqanet e vendin nën markën e tyre “Actually Foods”.

Kompania kanadeze po shet ushqime të padëshiruara të bëra nga karkalecat.

“Në të vërtetë Foods është në një mision për të rinovuar marrëdhëniet e kanadezëve me ushqimin “të shëndetshëm”, thuhet në kopjen në faqen e internetit të kompanisë.

Patriotik Media Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia

“Ne kemi hequr të ashtuquajturit përbërës “natyrorë” që në fakt nuk janë aq të pastër sa pretendojnë. Në vend të kësaj, ne po bëjmë diçka për të cilën mund të ndiheni mirë, duke përdorur përbërës të papritur që, edhe pse befasues, në të vërtetë mburren me përfitimet shëndetësore që po kërkoni: si pluhurat e karkalecit me proteina të larta, fasulet fava dhe më shumë.

Të përfshira në pufkat Cheddar Jalapeno të Actually Foods janë përbërësit e mëposhtëm: Puff (miell organik misri, miell thjerrëzash, miell fasule, miell orizi, miell organik karkaleci), erëza (pluhur dhallë, përbërës qumështi të modifikuar, kripë vegjetale, dehidratuar , qepë, hudhër, piper jeshil), ekstrakt maja, pluhur natyral me aromë djathi çedër, barishte, erëza, acid limoni), vaj luledielli.

Vetë ushqimi duket i padallueshëm nga ushqimet e tjera të padëshiruara dhe dikush duhet të kontrollojë etiketat dhe përbërësit edhe për të qenë i vetëdijshëm se ata ishin gati të hanin karkaleca.

“Mundësuar nga karkalecat, 10 g proteina”, shkruhet në etiketën që nuk bie në sy në paketim.

Për më tepër, duke pasur parasysh se pluhuri i karkalecit është përzier me kaq shumë përbërës të tjerë që gjenden zakonisht në ushqimin e padëshiruar, ka të ngjarë që aroma e karrocave të jetë tërësisht e maskuar – megjithëse ky gazetar do të marrë një çantë për një test shije së shpejti.

Sipas të drejtës së autorit në faqe, marka është në pronësi të Entomo Farms, e cila ndodhet në Norwood, Ontario, dhe pretendon se është “E ardhmja e Ushqimit”.

“Nëpërmjet përsosmërisë dhe edukimit të produktit, për t’i bërë ushqimet me bazë karkaleci zgjedhja e parë për individët e interesuar për proteina me cilësi të lartë dhe të qëndrueshme”, thuhet në deklaratën e misionit të Entomo Farms.

Faqja e internetit e kompanisë përfshin gjithashtu disa receta, duke përfshirë “Top 3 recetat më të mira të ëmbëlsirave të pluhurit të karkalecave”, “Salsa me pluhur karkaleci” dhe “Sallatë meksikane të copëtuara me karkalec me lime djegëse”. Jum.

Sipas një artikulli në faqen e internetit, Entomo Farms ngriti financimin e Serisë A nga Maple Leaf Foods për të zgjeruar funksionimin e saj në 2018.

Kompania u themelua në vitin 2014 nga vëllezërit Jarrod, Darren dhe Ryan Goldin dhe ishte rritur në 60,000 metra katror hapësirë ​​prodhimi në vetëm katër vjet, duke e bërë atë “fermën më të madhe të insekteve ushqimore të shkallës njerëzore në Amerikën e Veriut”.

Në vitin 2021, kompania mbylli një raund tjetër të mbledhjes së fondeve, duke ecur me 3.7 milionë dollarë – kryesisht nga Amerika e Veriut dhe Azia – për të rritur edhe më tej kapacitetin operacional të kompanisë.

“Ne jemi të emocionuar për të vazhduar trajektoren tonë të rritjes në hapësirën alternative të proteinave dhe ushqimeve të qëndrueshme. Ne po zgjerojmë objektet tona për të mbështetur rritjen emocionuese të klientëve tanë dhe mezi presim të lançojmë një markë të re konsumatore më vonë këtë vit, “tha CEO i Entomo Farms Lauren Keegan.

“Me këtë investim dhe një rritje të planifikuar të kapitalit në fund të vitit 2021, ne do të vazhdojmë të hapim rrugën për karkalecat si një përbërës i rëndësishëm ushqimor për njerëzit dhe kafshët shtëpiake.”/TheCounterSignal/

Nëse jeni të lodhur nga censura, anuloni mediat e kapura dhe bashkohuni me: https://patriotikmedia.com

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post VIDEO/ Ferma më e madhe e karkalecave në botë, ka përfunduar ndërtimin e saj në Londër, Ontario …
Next post Info Alalizë/ Pse Fondacioni Soros po godet “Ballkanin e Hapur” dhe Edi Ramën?
error: Ky publikimet jane te mbrojtura