Medvedev e sheh arsenalin bërthamor si garancinë më të mirë për ruajtjen e fuqisë së Rusisë …

Arsenali bërthamor është garancia më e mirë për ruajtjen e Rusisë, shkroi nënkryetari i Këshillit të Sigurisë Ruse Dmitry Medvedev në kanalin e tij Telegram.

Duke komentuar atë që ai e përshkroi si arsenalin kolosal bërthamor sovjetik të mbetur në Rusi pas rënies së Bashkimit Sovjetik, ai tha: “I gjithë arsenali bërthamor strategjik u la më pas në këtë vend. Dhe ne e kemi ruajtur atë në një nivel shumë të lartë. Dhe kjo është garancia më e mirë për të ruajtur fuqinë e Rusisë”, tha Medvedev me besim.

Bashkohuni me Patriotik Media Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia

Nëse armët bërthamore do të ndaheshin midis shteteve të sapoformuara pas rënies së Bashkimit Sovjetik, “mund të kishte pasoja të shpejta dhe katastrofike për planetin tonë të vogël”, theksoi politikani.

Medvedev gjithashtu vuri në dukje praktikën e rrezikshme të Perëndimit për të shprehur ide për të copëtuar Rusinë, duke paralajmëruar se çdo shpërbërje e dhunshme e një fuqie bërthamore do të ishte “një ditë gjykimi për njerëzimin”.

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Fakt/ Olsi Rama në skemën e mashtrimit me Call Center, përmendet dhe Olta Xhaçka …
Next post VIDEO/ Historia e patreguar e Biblës për Donald Trump …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura