Fakt – Kontroll: Trump thotë se Zuckerberg erdhi për ta parë në Shtëpinë e Bardhë “javën e kaluar”…

Hej, ku janë gjithë ata “Kontrollues të fakteve” që gjithmonë përpiqen të rrotullojnë të vërtetën për ta diskredituar atë?

Ata duhet të pushojnë fundjavën.

Sepse ka një video që qarkullon sot që pretendon se Trump është senil dhe mendon se Mark Zuckerberg erdhi për ta parë atë në Shtëpinë e Bardhë “javën e kaluar”.

Sigurisht që kjo është e pakuptimtë.

Pra, mendoj se meqenëse të gjithë “Kontrolluesit e fakteve” po e bëjnë pushimin e fundjavës së pushimeve, unë do të duhet ta trajtoj vetë këtë.

Nuk ka problem.

Pra, këtu është klipi…

Dhe ju mund të shihni disa nga postimet që pretendojnë në mënyrë injorante se sa plak është Trump.

Sigurisht që kjo është e pakuptimtë, por le ta shikojmë të gjithë së pari:

Republikanët nuk kanë zgjidhje tani për të njoftuar se Trump ka ose Alzheimer ose çmenduri. Mbrëmë në tubimin e tij, Trump tha: “javën e kaluar i çuditshëm dhe ai është një i çuditshëm Mark Zuckerberg erdhi në WH më puthi bythën” Kushdo anëtar i familjes që ka Alzheimer, e di. pic.twitter.com/W8fVTjQQpl

— “Dhe drejtësi për të gjithë” 🇺🇸 (@dd1957b3f4394dc) 4 shtator 2022

Këto janë ose postime shumë dembele nga njerëz që nuk e njohin Trumpin dhe nuk e kanë parë fjalimin e plotë ose po ju mashtrojnë qëllimisht.

Sepse çdokush mund të thotë duke dëgjuar këtë, njeriu është shumë i mprehtë.

Krahasoni atë me Biden, i cili fjalë për fjalë nuk mund të bashkojë një fjali të plotë. është e trishtueshme.

Ndërkohë, Trump mban një fjalim dy-orësh me përsosmëri dhe pa teleprompter.

Gjithçka nga maja e kokës së tij, e cila ende po performon jashtëzakonisht mirë, faleminderit shumë!

Pra, çfarë është puna me klipin?

Është shumë e qartë për këdo që e njeh Donald Trump ose që ka dëgjuar fjalimet e tij më parë.

Burri është aq i zgjuar saqë vazhdimisht ka disa ide në çdo moment.

Është njësoj si shfletuesi juaj i internetit… keni filluar ndonjëherë të hulumtoni diçka dhe papritmas keni hapur 10 skeda të shfletuesit?

Kështu mund të shkojë ndonjëherë një fjalim i Trump.

Ai mund të marrë 3 ose 4 ide të thella për diçka dhe ju mendoni se ai e ka harruar, por më pas ai kthehet prapa dhe me mjeshtëri e mbyll ciklin për secilën prej tyre.

Kjo është ajo që ndodhi këtu.

Ky është një klip i edituar në mënyrë mashtruese që ndalon në mënyrë shumë interesante papritur, në mënyrë që të mos e dëgjoni Presidentin Trump të mbyllë ciklin e asaj që filloi.

Është me të vërtetë shumë e thjeshtë: Presidenti Trump sjell Mark Zuckerberg për të folur për historinë e madhe që kemi mbuluar të gjithë – javen e fundit.

Lexoni më poshtë:

Pra, kjo histori shpërtheu javën e kaluar dhe Presidenti Trump e sjell atë sepse ndodhi javen e mire.

Por në mes të kësaj, ai bën një mënyrë të tërthortë kur përmend Zuckerberg dhe kthehet në momentin kur ai Robot Alien Lizard e vizitoi atë në Shtëpinë e Bardhë në vitin 2019 dhe u turbullua si djali Beta që është.

Shumë e thjeshtë me të vërtetë, dhe as një nga gjërat më të vështira për t’u ndjekur.

Përveç nëse ju pëlqen të redaktoni videot në mënyrë mashtruese dhe të mos tregoni të gjithë historinë.

Por kjo do të ishte MSM për ju.

Ja se si e mbuloi Business Insider, në thelb e pranoi atë që sapo ju thashë, por me të vërtetë e bën të vështirë ndjekjen:

Në një tubim në Pensilvani në mbështetje të kandidatit për senat, Dr. Mehmet Oz dhe kandidatit për guvernator Doug Mastriano, i pari që kur FBI kontrolloi rezidencën e tij në Mar-a-Lago, Trump u fiksua shkurtimisht me shefin ekzekutiv të kompanisë mëmë të Facebook.

“Javën e kaluar, i çuditshmi – ai është një i çuditshëm – Mark Zuckerberg erdhi në Shtëpinë e Bardhë, më puthi bythën gjatë gjithë natës,” tha Trump gjatë fjalimit, duke imituar bisedën e tyre të supozuar: “Zotëri, do të doja të kisha darkë, zotëri. Do të doja të haja darkë. Do të doja të sillja gruan time të bukur.’ Në rregull, Mark, hyr brenda. ‘Zotëri, ju jeni numri një në Facebook. Do të doja të të përgëzoj.’ Faleminderit shumë, Mark. E vleresoj.”

Trump ka bërë më parë komente të ngjashme për Zuckerberg. Vitin e kaluar, pas pezullimit të tij nga Facebook, ai tha se ekzekutivi “dikur vinte në Shtëpinë e Bardhë për të puthur bythën e tij” dhe e quajti Zuckerberg “të sëmurë” për deplatformimin e tij.

Në fjalimin e fushatës të së shtunës, Trump shtoi: “Epo, Mark Zuckerberg rrëfeu se në vitin 2020, FBI shkoi në Facebook dhe media dhe u dha atyre narrativat e rreme se laptopi Hunter Biden nga ferri ishte dezinformim rus, edhe pse ata e dinin që nuk ishte. e vërtetë. Kështu që ata hynë brenda dhe thanë se ishte dezinformim rus, meqë ra fjala.”

Ish-presidenti po i referohej komenteve të Zuckerberg këtë javë në podkastin e Joe Rogan se një histori e New York Post për laptopin e Hunter Biden “përputhej me modelin” e përmbajtjes polarizuese, duke përfshirë “propagandën ruse” për të cilën FBI kishte paralajmëruar kompaninë. Ai tha se historia e laptopit kishte disa flamuj të kuq që ngritën pyetje në lidhje me origjinalitetin e tij dhe, si përgjigje, Facebook e kufizoi shtrirjen e tij në burimet e lajmeve të faqes për pesë ose shtatë ditë.

Dhe nëse doni të dëgjoni fjalimin e PLOTË dhe jo vetëm një 24 sekonda të modifikuar në mënyrë mashtruese, shikoni të gjithë Rally.

Ishte vërtet e pabesueshme dhe lehtësisht një nga më të mirat e tij ndonjëherë.

Lidhjet më poshtë…

Tubimi historik i Presidentit Trump në Wilkes-Barre, pa është vetëm disa orë larg dhe unë i kam të gjitha lidhjet e nevojshme që ju të sintonizoheni.

Më besoni, ju nuk dëshironi ta humbisni këtë.

Mund të akordoheni në riprodhimin FALAS këtu në Rumble në kanalin e POTUS:

Dhe nëse doni të shikoni në televizorin tuaj, por keni direkt ne Vu.TV+ ose Verizon dhe ata anuluan OANN, më lejoni t’ju tregoj për një zgjidhje të re fantastike!

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post VIDEO/ Historia e patreguar e Biblës për Donald Trump …
Next post Ministri i Financave/ Nikaragua pranon se nisma e BRICS hap perspektiva të reja …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura