Ish-nëpunësi ligjor për drejtësinë Gorsuch tregon pse bastisja e Mar-a-Lago bazuar në deklaratën e sotme ishte “e paprecedentë … e panevojshme dhe … e paligjshme” …(Video)

Avokati dhe ish-nëpunësi kushtetues për drejtësinë Gorsuch, Mike Davis, parashtron tre arsye pse veprimet e DD-së në bastisjen e Mar-a-Lago të Presidentit Trump ishin të paprecedentë, jo të nevojshme dhe jo të ligjshme.

Davis sqaron për Fox News:

Nëse jeni të lodhur nga censura, anuloni mediat e kapura dhe Bashkohuni me Patriotik Media Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia

Kjo deklaratë, dëshmon qartë se kjo bastisje në shtëpin e Presidentit Trump ishte i paprecedentë, si dhe ishte e panevojshëm dhe ishte i paligjshëm.

Përsëri, atë që kam thënë që nga 8 gushti, Presidenti ka autoritetin absolut kushtetues të deklasifikojë çdo gjë që do për çfarëdo arsye që ai dëshiron dhe nuk duhet të marrë leje nga asnjë burokrat në Arkivin Kombëtar për ta bërë këtë … kjo shkon tek akuzat e mundshme themelore për spiunazh që ishte në këtë urdhër.

Pika e dytë, Presidenti ka autoritetin e vetëm ligjor për të vendosur nëse një procesverbal është një procesverbal personal që i përket atij apo një procesverbal presidencial që shkon tek burokratët në Arkivin Kombëtar dhe pothuajse me siguri i kthehet Presidentit…

Vini re se ky është vendimi i sjellë nga gjyqtarja e Obamës, Amy Berman Jackson, gjyqtarja e korruptuar në DC që e mori këtë vendim për të ndihmuar Clintons.

Më pas, Davis deklaroi se:

Pra, çfarë ka mbetur? Ata shikojnë pengimin. Epo, është ligjërisht e pamundur që një ish-President të pengojë hetimet për jo krime. Por Departamenti i Drejtësisë nuk kishte fuqi as t’i shikonte këto krime, sepse nuk ka rëndësi se çfarë zbulon deklarata në betim, pavarësisht se çfarë tregon kjo, si çështje ligjore është ligjërisht e pamundur që Presidenti Trump të ketë kryer. spiunazh ose të kete shkelur disa akte të të dhënave presidenciale.

Akti i të dhënave presidenciale në fakt parashikon që presidentët kanë të dhëna të klasifikuara…Nuk ka asnjë pretendim se ndonjë nga këto të dhëna ka hyrë në duar të gabuara ndryshe nga serveri i shtëpisë së Hillary Clinton ku ajo kishte bërë qeveritë e huaja të hakonin sekretet më të klasifikuara në qeverinë tonë dhe ajo nuk i mori. një bastisje e FBI-së, pra çfarë ishte kaq urgjente që bëri që Departamenti i Drejtësisë Biden të shkonte të merrte këto të dhëna?

Dhe unë mendoj se kjo është për shkak se Presidenti Trump deklasifikoi dhe e bëri personale kopjen e tij të të dhënave të uraganit Crossfire, të dhënat e marrëveshjeve të fshehta ruse dhe Departamenti i Drejtësisë Biden nuk i bëri kurrë publike, sepse ata janë kaq të mallkuar për Obamën, Hillaryn, Klintonin, FBI-në dhe komunitetin Intel.

Marre nga thegatewaypundit

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Sot dua të kujdesem për ty …
Next post Fati i marrëveshjes me Iranin zbret në “një pengesë të madhe”…
error: Ky publikimet jane te mbrojtura