SBU ngriti akuza kundër krerëve të rajoneve DPR, Zaporozhye, Kherson për referendume …

“SBU ngriti akuza kundër 16 organizatorëve të tjerë të referendumeve,” thuhet në deklaratë.

Shërbimi i Sigurisë së Ukrainës (SBU) ka akuzuar 16 individë për bashkëpunim për organizimin e referendumeve në rajonet DPR, LPR, Zaporozhye dhe Kherson për bashkimin me Rusinë.

Nëse jeni të lodhur nga censura, anuloni mediat e kapura dhe Bashkohuni me Patriotik Media Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia

Lista përfshin kreun e DPR Denis Pushilin, kreun e administratës ushtarako-civile të rajonit Zaporozhye Yevgeny Balitsky, kreun e administratës ushtarako-civile të rajonit Kherson Vladimir Saldo dhe zëvendësin e tij Kirill Stremousov.

“SBU ngriti akuza kundër 16 organizatorëve të tjerë [të referendumeve]”, thuhet në deklaratën në kanalin Telegram të agjencisë. Specifikohet se hetuesit kishin ngritur akuza kundër organizatorëve për akuzën e “aktiviteteve bashkëpunuese” sipas Kodit Penal të Ukrainës.

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post VIDEO/ Pse bastisja e FBI-së në një familje të krishterë është abuzimi më i rrezikshëm deri më sot?
Next post Si i mohonte Ambasadori amerikan përfshirjen e tij nga financimet e Soros në Shqipëri …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura