Dokumenti i deklasifikuar zbulon se qeveria amerikane zbuloi një garë të lashtë marsiane …

Përgjatë dekadave, Agjencia Qendrore e Inteligjencës famëkeqe e Amerikës ka krijuar programe të panumërta klandestine. Pas krizës së raketave Kubane, agjentët federalë shpalosën Operacionin Northwoods – një seri e propozuar sulmesh të dhunshme terroriste në qytetet e SHBA-së për të cilat do të fajësohej Fidel Castro. MKUltra ishte një seri eksperimentesh njerëzore në të cilat subjekteve të testimit iu dhanë doza të mëdha drogash që ndryshonin mendjen dhe u torturuan psikologjikisht.

Nëse jeni të lodhur nga censura, anuloni mediat e kapura dhe Bashkohuni me Patriotik Media Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia

Në vitet 1970, grumbujt e parave të taksapaguesve shkuan në një projekt të paqartë të njohur si Stargate. Zyrtarët qeveritarë donin të hetonin legjitimitetin e fenomeneve paranormale të tilla si përvojat jashtë trupit, bëmat telekinetike dhe aftësi të tjera të mbinatyrshme. Ajo që u shpalos përfundimisht gjatë një detyre të caktuar do të ndryshonte përgjithmonë jetën e atyre që ishin të përfshirë.

Një udhëtim kozmik i papritur

Shikimi në distancë i referohet praktikës së shikimit të përshtypjeve të një subjekti ose vendndodhjeje të largët brenda mendjes. Gjatë Luftës së Ftohtë, një burrë i quajtur Joseph McMoneagle u angazhua në këtë formë unike të spiunazhit psikik. Ndërsa punonte me CIA-n, ai siguroi informacione mbi operacionet e fshehta sovjetike që rezultuan të ishin jashtëzakonisht të sakta. Një mision i tillë përfshinte gjetjen e madhësisë dhe pozicionit të saktë të një nëndetëse bërthamore ruse.

Duke pasur parasysh shkallën e tij të lartë të suksesit, ai fitoi shpejt respektin e kolegëve. Në maj të vitit 1984, spiuni i nderuar i kthjellët mori një mision të pazakontë pasi u zgjua nga një sy gjumë i mesditës. Robert Monroe, një koleg shikues i largët dhe shpikës i rrahjeve binaural, i dha atij një zarf të mbyllur. Brenda ishte një kartë e vetme treguese që përmbante tre rreshta teksti:

Shfaqet një Racë Alien i gjatë

Pa e ditur McMoneagle, ai do të niste një udhëtim të jashtëzakonshëm përtej kufijve të kohës dhe hapësirës. Pasi hyri në një gjendje të ngjashme me ekstazën, Monroe i dha atij një grup specifik koordinatash. Pothuajse menjëherë, udhëtari astral u fut në një mjedis të panjohur. Një pamje 360 ​​gradë e stuhive të dhunshme të pluhurit, piramidave masive, megaliteve, rrugëve të kryqëzuara dhe ujësjellësve hyri në vizionin e tij.

Pas një inspektimi të zonës, Monroe e udhëzoi atë të vizitonte rajone të tjera. Papritur u shfaq një grup humanoidësh të gjatë dhe të hollë. Nëpërmjet komunikimit telepatik, McMoneagle zbuloi se kjo racë e lashtë po përballej me një situatë të tmerrshme. I gjithë planeti po përjetonte ngjarje kataklizmike dhe së shpejti do të ishte i pabanueshëm. Një grup vullnetarësh kishin dalë në kërkim të një vendi më të sigurt për të jetuar. Ata që mbetën pas po prisnin me dëshpërim kthimin e tyre.

Pas kësaj ekspedite kozmike mahnitëse, McMoneagle iu tha të hapte zarfin. Me të lexuar përmbajtjen e tij, zemra e tij u mbush me një trishtim të thellë për qeniet marsiane të dënuara me një fat të pashmangshëm. Stargate operoi nga viti 1972-1995 dhe më shumë se 20 milionë dollarë u shpenzuan për përpjekje të jashtëzakonshme. Një kërkesë e Ligjit për Lirinë e Informacionit rezultoi në publikimin e transkriptit të plotë nga CIA, të titulluar me vend “Eksplorimi i Marsit”. Skeptikët sugjerojnë se programi ishte thjesht një propagandë që synonte të devijonte trupat ruse.

Të tjerë besojnë se pjesëmarrësit ishin në gjendje të aktivizonin pjesët e mëparshme të fjetura të trurit dhe të hapnin portalet në dimensione të tjera. Pavarësisht se në cilën anë të gardhit qëndroni, Joseph McMoneagle e ka ruajtur historinë e tij për gati dyzet vjet dhe pohon se po thotë të vërtetën. Ndoshta ndërsa më shumë rover zbarkojnë në Planetin e Kuq, vëzhgimet e tij do të vërtetohen.

Burimi: DownTheChupacabraHole.com

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Ministria e Transportit – Rikthehet trafiku i trenave nëpër Urat e Krimesë sipas orarit …
Next post Hakerohet televizioni shtetëror iranian – Gjatë transmetimit të lajmeve në ekran shfaqet një foto …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura