Hakerohet televizioni shtetëror iranian – Gjatë transmetimit të lajmeve në ekran shfaqet një foto …

Televizioni shtetëror i Iranit ndërpreu transmetimin për një kohë të shkurtër pasi protestuesit hakeruan sistemet e tij gjatë protestave masive në vend.

Teksa po transmetohej edicioni kryesor i lajmeve të mbrëmjes, në ekran u shfaq një imazh i rrethuar nga flakët pranë fotografive të 22-vjeçares Mahsa Amini, vdekja e të cilës ka shkaktuar demonstrata të mëdha në të gjithë vendin.

Nëse jeni të lodhur nga censura, anuloni mediat e kapura dhe Bashkohuni me Patriotik Media Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia

Në sfond dëgjohet slogani i protestës “Gruaja, jeta, liria” ndërkohë që grupi i hakerëve Edalate Ali postoi detajet e tij në rrjetet sociale.

Vitin e kaluar grupi hakoi kamerat e sigurisë dhe nxori në transmetim keqtrajtimin e të burgosurve në një burg që mbante kryesisht të burgosur politikë.

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Dokumenti i deklasifikuar zbulon se qeveria amerikane zbuloi një garë të lashtë marsiane …
Next post Putin do të mbajë mbledhjen e Këshillit të Sigurimit më 10 tetor në Kremlin …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura