Krimea rikthen trafikun në kontinent …

Shërbimi hekurudhor i mallrave dhe pasagjerëve është hapur plotësisht, por trenat kanë ende vonesa në orar.

Trafiku ndërmjet Krimesë dhe pjesës kontinentale të Rusisë i ndërprerë herët në mëngjes të së shtunës ka nisur të rimëkëmbet nga fundi i ditës.

Nëse jeni të lodhur nga censura, anuloni mediat e kapura dhe Bashkohuni me Patriotik Media Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia

Shërbimi motorik është i hapur vetëm për makinat deri tani dhe vetëm përgjatë një korsie të vetme, sipas parimit të kundërt. Transporti i mallrave do të fillojë pas ekzaminimit të ekspertëve dhe kamionët aktualisht po shkojnë në Krime përmes rajoneve të reja ose presin nisjen e trageteve.

Shërbimi hekurudhor i mallrave dhe pasagjerëve është hapur plotësisht, por trenat kanë ende vonesa në orar.

Të shtunën në mëngjes, një kamion shpërtheu në urën e Krimesë, duke i vënë flakën rezervuarëve të karburantit të një treni mallrash që kalonte pranë pjesës së tij hekurudhore. Tre persona u vranë dhe dy pjesë në drejtim të lindjes të pjesës së rrugës së urës u shembën. Një komision qeveritar i kryesuar nga zëvendëskryeministri rus Marat Khusnullin u krijua pas aksidentit./TASS/

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Dialog me Hakerat dhe Kakerat …
Next post Edhe Stalingradi, kishte rënë!
error: Ky publikimet jane te mbrojtura