Ministria e Transportit – Rikthehet trafiku i trenave nëpër Urat e Krimesë sipas orarit …

Trafiku i pasagjerëve dhe trenave të mallrave përgjatë urës së Krimesë vazhdon sipas planit, njoftoi të dielën Ministria e Transportit e Rusisë.

“Aktualisht, trafiku hekurudhor i trenave të pasagjerëve dhe mallrave në distanca të gjata nëpër Urën e Krimesë vazhdon sipas planit ligjor”, thuhet në deklaratë.

Nëse jeni të lodhur nga censura, anuloni mediat e kapura dhe Bashkohuni me Patriotik Media Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia

Trafiku i trenave periferike nëpër urën e Krimesë do të rikthehet në orën 19:00. të dielën, tha ministria.

Një kamion shpërtheu në Urën e Krimesë mëngjesin e së shtunës, duke shkaktuar zjarr disa depozita karburanti të një treni hekurudhor. Nga shpërthimi mbetën të vrarë tre persona. Dy hapësira të rrugës së urës për në gadishull u shembën, por një korsi që të çonte nga Krimea në Rajonin e Krasnodarit thuhet se mbeti e paprekur. Qeveria ruse ngriti një komision të udhëhequr nga zëvendëskryeministri Marat Khusnullin për të hetuar incidentin. Trafiku hekurudhor nëpër urën e Krimesë është rikthyer. Gjithashtu pjesërisht është restauruar edhe qarkullimi i makinave./TASS/

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post NATO dënon sulmet me qëllim të keq kibernetikë ndaj Shqipërisë, por nuk arrin të identifikojë Iranin si sponsorin e saj …
Next post Dokumenti i deklasifikuar zbulon se qeveria amerikane zbuloi një garë të lashtë marsiane …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura