Putin do të mbajë mbledhjen e Këshillit të Sigurimit më 10 tetor në Kremlin …

Dmitry Peskov nuk specifikoi nëse situata me urën e Krimesë do të diskutohej në takim.

Presidenti rus Vladimir Putin do të mbajë një takim operacional me anëtarët e përhershëm të Këshillit të Sigurimit të hënën, tha zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov për TASS.

“Nesër është planifikuar që Presidenti të mbajë një takim me anëtarët e përhershëm të Këshillit të Sigurimit”, tha ai.

Nëse jeni të lodhur nga censura, anuloni mediat e kapura dhe Bashkohuni me Patriotik Media Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia

Peskov nuk specifikoi nëse në takim do të diskutohej situata me urën e Krimesë. “Ne do t’ju njoftojmë pas rezultateve [të takimit],” tha ai.

Të shtunën në mëngjes, një kamion shpërtheu në Urën e Krimesë, duke shembur dy pjesë në lindje të seksionit të saj rrugor dhe më pas duke vënë flakën një treni me rezervuarë karburanti në një pjesë të veçantë, ngjitur hekurudhore të urës. Si pasojë e shpërthimit mbetën të vrarë tre persona. Një komision qeveritar i kryesuar nga zëvendëskryeministri rus Marat Khusnullin u krijua pas incidentit. Trafiku hekurudhor është rivendosur në urë, e cila gjithashtu u rihap pjesërisht për autobusë dhe automobila.

Putini mban rregullisht takime operacionale me Këshillin e Sigurimit, si rregull ato mbahen në baza javore.

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Hakerohet televizioni shtetëror iranian – Gjatë transmetimit të lajmeve në ekran shfaqet një foto …
Next post Ajo që po e shkatërron PD-në për herë të dytë është lufta midis të vjetrës dhe të resë …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura