VIDEO/ Ish-Presidenti Donald Trump mbajti mitingun “Save America” ​​në Robstown, Teksas …

Ish-presidenti Donald Trump mbajti një tubim “Save America” ​​në Robstown, ne Teksas të shtunën, më 22 tetor.

Trumpit i bashkohet në skenë Lt. Gov. Dan Patrick, Prokurori i Përgjithshëm Ken Paxton dhe Rep. Michael Cloud.

Sipas Newsweek, motivimi i mundshëm i Trump që mbajti tubimin në Robstown ishte një mbështesës i dy kandidatëve për ne kongres në Teksasin jugor – dikur një bastion i demokratëve. Rep. Mayra Flores, e cila fitoi zgjedhjet speciale në qershor, do të përballet me deputetin demokrat Vicente Gonzalez në Distriktin e Kongresit të Tridhjetë e katërt të Teksasit.

Ndërkohë, në Distriktin e Pesëmbëdhjetë – që Gonzalez përfaqëson aktualisht – Monica De La Cruz kandidon kundër demokrates Michelle Vallejo./BREITBART/

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Është Joe Biden që po kërcënon Armageddonin Bërthamor pas gjashtë vitesh zhurmë mediatike për postimet e Trumpit në Twitter …
Next post A na sëmurin shumë ilaçet?
error: Ky publikimet jane te mbrojtura