Qeveria e re e Italisë ndalon zbarkimin e emigrantëve,me anijet e trafikantëve të OJQ-ve të financuara nga George Soros …

Vërshimi drejt Evropës nga një lumë emigrantësh të paligjshëm është pjesë e skemës së “Zëvendësimit të Madh” të Bashkimit Evropian.

Kryeministrja e sapozgjedhur Giorgia Meloni po drejton koalicionin konservator dhe është zotuar se do të godasë ilegalët që kalojnë Mesdheun. Tani vendi i ka ndaluar emigrantët në bordin e anijeve të financuara nga globalistët të zbarkojnë në tokën italiane. Qeveria ka lejuar të hyjnë vetëm fëmijët dhe personat e sëmurë ose “të cenueshëm”.

Jashtë Italisë, më shumë se 1,000 emigrantë janë duke pritur në katër anije “shpëtimi” të OJQ-ve për leje për të dalë në breg. Të enjten, Gjermania dhe Franca i kërkuan Italisë t’u jepte migrantëve një strehë të sigurt dhe ranë dakord të merrnin disa prej tyre. Anija e organizatës gjermane të ndihmës “SOS Humanity” tani është lejuar të hyjë në një port në Siçili, por me kusht që të lejohen të dalin në breg vetëm të miturit dhe personat me probleme shëndetësore. Nga 179 emigrantë të peshkuar nga Mesdheu, 144 u zbarkuan në Catania, ndërsa 35 meshkuj të rritur duhej të qëndronin në bord. Fatkeqësisht, mbetet e paqartë se sa prej atyre që u lejuan të dalin në breg ishin të mitur ose të sëmurë.

Qeveria italiane tha se nuk do të tërhiqet nga angazhimet e saj humanitare. Por ata që nuk janë “të kualifikuar” duhet “të lënë ujërat tona territoriale dhe të kujdesen për shtetin, flamurin e të cilit ata mbajnë”, tha të shtunën Ministri i Brendshëm Matteo Piantedosi.

Kapiteni i anijes nuk e ka përmbushur ende kërkesën për t’u larguar nga porti me emigrantët e mbetur. Ai tha, “Është detyra ime të përfundoj shpëtimin e njerëzve në vështirësi në det me zbarkimin e të gjithë të mbijetuarve në portin e Katanias si një vend të sigurt. Prandaj, nuk mund të largohem nga porti derisa të gjithë të mbijetuarit e shpëtuar nga fatkeqësia të kenë zbarkuar.”

Italia është një nga portat kryesore për afrikanët në Evropë dhe vetëm që nga fillimi i vitit, 85,000 emigrantë kanë mbërritur me anije, sipas shifrave të OKB-së. Udhëtimi zhvillohet në atë mënyrë që migrantët afrikanë shpesh e nisin udhëtimin me varka me vela të vogla e të mbipopulluara dhe më pas përfundojnë në ankth dhe shpëtohen nga organizata gjermane e ndihmës “SOS Humanity”. Shumica e OJQ-ve marrin fonde nga George Soros dhe globalistë të tjerë të rrezikshëm.

Nëse jeni të lodhur nga censura, anuloni mediat e kapura dhe Bashkohuni me Patriotik Media Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia

Emigrantët ekonomikë

Të ashtuquajturat OJQ-të po patrullojnë në Detin Mesdhe për të mbledhur emigrantët të cilët futen në “shqetësim në det” duke u përpjekur të arrijnë në BE nga Afrika e Veriut. Megjithatë, duke qenë se ata shpesh përdorin varka që nuk mund të lundrojnë, mund të thuhet gjithashtu se ata qëllimisht e vënë veten në ankth dhe llogarisin që të merren nga të ashtuquajturat anije shpëtimi dhe t’i çojnë direkt në Itali.

OJQ-të i referohen ligjit të detit, i cili thotë se çdo anije është e detyruar të shpëtojë në det. Të shpëtuarit mund të dërgohen vetëm në një “strehë të sigurt”, por situata ligjore në këtë zonë është e paqartë. Shpëtuesit e detit refuzojnë të shkojnë në Libi ose Tunizi, të cilat janë destinacione të njohura pushimesh, me arsyetimin se në këto vende po kryhen shkelje të të drejtave të njeriut. Në vend të kësaj, ata zgjedhin t’i sjellin emigrantët direkt në BE. Emigrantët ekonomikë e dinë se shpesh do të përfundojnë në “tokën e premtuar” të Gjermanisë, ku mund të jetohet mirë me përfitime sociale, d.m.th., në kurriz të taksapaguesit.

Senatori francez Stéphane Ravier shpjegoi më parë se është më fitimprurëse për anijet e OJQ-ve të transportojnë emigrantë në Evropë sesa kombet afrikane gjeografikisht më të afërta, shpjegoi Ravier.

Ata janë shpëtuar në det dhe më pas janë transportuar në brigjet evropiane. Asnjëherë në brigjet e Afrikës. Kjo është e çuditshme, sepse ato mund të merren edhe nga Tunizia. Nga Algjeria. Nga Maroku. Jo, nuk ndodh kurrë, edhe pse këto vende janë më të afërt. Është gjithmonë drejt Europës. Drejt supermarketit të madh. Drejt kësaj makinerie zhvendosjeje, e cila merr subvencione të të gjitha llojeve.

OJQ Anije për Trafikimin e Njerëzve
Qeveria italiane ka akuzuar OJQ-të për inkurajimin e migracionit të paligjshëm dhe trafikimit të qenieve njerëzore nëpër Detin Mesdhe qendror. Anijet e OJQ-ve si ato në Mesdhe po maskohen si duke bërë punë humanitare. Megjithatë, ngarkesa e tyre njerëzore janë shpesh njerëz shumë të rrezikshëm me vlera dhe ambicie që kundërshtojnë vlerat dhe ligjet perëndimore.

SOS Humanity është përgjegjëse për migrimin masiv të qindra mijëra emigrantëve të paligjshëm drejt Evropës nën flamurin e rremë të “refugjatëve”. Për më tepër, organizata e lidhur me George Soros është akuzuar se ka ndihmuar dhe nxitur trafikimin e qenieve njerëzore.

Siç u raportua më parë në RAIR Foundation USA, Matteo Salvini publikoi një video që ekspozonte koordinimin midis anijeve migrante të OJQ-ve dhe trafikantëve të paligjshëm të qenieve njerëzore. Madje, trafikantët reklamojnë shërbimet e tyre të paligjshme në Facebook të majtë.

Këta kontrabandistë njerëzish po transportojnë emigrantë nga brigjet e Libisë në brigjet e Italisë. Në mënyrë tronditëse, këta trafikantë njerëzish përdorin në fakt faqen e tyre në Facebook për të promovuar shërbimet e tyre dhe për të rekrutuar “klientë”.

Vërshimi i Evropës me një luzmë emigrantësh të paligjshëm është pjesë e skemës së “Zëvendësimit të Madh” të Bashkimit Evropian. Elitat e BE-së dhe Kombet e Bashkuara po përdorin migrimin masiv për të zëvendësuar popullsinë evropiane. Emigrantët e paligjshëm po ndihmojnë të majtën në luftën e tyre për të zbehur kulturat pritëse, për të siguruar më shumë vota dhe për të konsoliduar pushtetin e tyre.

Ndërsa qeveria e re e Italisë duket se po bën disa ndryshime dhe po bllokon anijet e drejtuara nga OJQ-të, ajo ka marrë mijëra emigrantë në anijet private të peshkimit dhe anijet italiane të shpëtimit, të cilat përbëjnë 85% të mbërritjeve në Itali. Të shtunën, 147 emigrantë mbërritën me një varkë të quajtur Augusta dhe 59 të tjerë u ankoruan në një port italian në anijen e naftës Zagara.

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Procesverbal dorëzim detyre – Emrat e intelektualëve dhe artistëve që ishin nën survejim …
Next post Itali: Kryepeshkopi i Vatikanit fajëson Papa Françeskun për emërimin pro abortit …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura