Trump thotë se po “shikon për të ardhmen” pas zgjedhjeve afatmesme …

Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump, beson se ai bëri një punë të shkëlqyer gjatë zgjedhjeve të fundit afatmesme dhe tani po shikon nga e ardhmja, siç tha ai vetë në një postim në platformën e tij “Truth Social”.

“Për ata shumë njerëz që po ushqehen me narrativën e rreme nga mediat e korruptuara se jam i inatosur për afatin e mesëm, mos e besoni. Nuk jam aspak i zemëruar, kam bërë një punë të shkëlqyer (nuk kam qenë unë ai që kandidoi! ), dhe jam shumë i zënë duke kërkuar në të ardhmen. Mos harroni, unë jam një ‘Gjeni i qëndrueshëm'”, ka shkruar ai.

Nëse jeni të lodhur nga censura, anuloni mediat e kapura dhe Bashkohuni me Patriotik Media Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia

Trump tha më herët se do të bënte një njoftim të madh më 15 nëntor. Ai pritet të shpallë planet për të kandiduar për president në vitin 2024. Megjithatë, pasi Partia Republikane arriti sukses të moderuar në zgjedhjet afatmesme të Kongresit, mediat amerikane filluan të spekulojnë se partia mund të mos e mbështesë kandidaturën e tij dhe se Trump mund të konsiderojë shtyrjen e pacaktuar të shpalljes së tij zgjedhore.

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Gatishmëria e Zelenskit për bisedime me Rusinë tregon përçarjen brenda NATO-s …
Next post Sondazhi çmonton të dhënat zyrtare për efektet anësore pas vaksinës – “Një përqindje shumë e lartë”…
error: Ky publikimet jane te mbrojtura