Sali Berisha përmes rrjetit social Tik Tok, ju bën thirrje të Rinjve të protestojnë më 12 Nëntor kundër qeverisë …

Kreu i PD, Sali Berisha, përmes një video të publikuar në TikTok i ka bërë thirrje të rinjve të protestojnë ditën e nesërme kundër qeverisë.

“Të dashur miqtë e mi të Tik Tokut, në prag të protestës madhështore të 12 nëntorit, dëshiroj tju ftoj të reflektoni mbi drejtimin që po ecën Shqipëria.

Nëse jeni të lodhur nga censura, anuloni mediat e kapura dhe Bashkohuni me Patriotik Media Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia

Në rast se ndjeheni të kënaqur me mundësitë që Shqipëria ofron me arsimin me rrogat me çmimet, ju nesër mund të qëndroni në shtëpi, por nëse ndiheni të pakënaqur me gjithë këto e të pafuqishëm për të bërë ndryshimin që doni, ju ftoj të bashkoheni me protestën e nesërme të qytetarëve shqiptarë.

Prania juaj në protestë nuk është një akt partiak, por një dalje zot për të ardhmen tuaj dhe të vendit që ndodhet në rrezik. Në vitet 90 unë bashkë me bashkëmoshatarët tuaj kryem detyrat tona ndaj vetes kombit dhe Shqipërisë. Tani është radha juaj ti dilni zot vetes, të ardhmes e shoqërisë.”-shprehet Berisha.

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Shpëtoni jetë: Dr. Kevin Stillwagon zbulon se si të trajtoheni nga dëmtimi i “vaksinës” Covid (Video)
Next post Gazetari: Protesto ose vdis. Shqipëria bëhet shteti IKJA …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura