Shpëtoni jetë: Dr. Kevin Stillwagon zbulon se si të trajtoheni nga dëmtimi i “vaksinës” Covid (Video)

“Detyra ime është t’ju kthej në David, sepse ne po luftojmë Goliathin. Dhe nëse e kupton apo jo, kjo është një luftë.

Dr. Kevin Stillwagon është një pilot dhe kiropraktor në pension i Delta Airlines me një interes të veçantë për vaksinat. Ai ka qenë një kritik i hapur i praktikave të maskimit që nga fillimi i pandemisë dhe skeptik për çdo përfitim që rrjedh nga vaksinat mRNA.

Dr. Stillwagon mbajti një fjalim në Otava, Kanada, në fillim të nëntorit, të cilin e ndoqi me një intervistë për RAIR Foundation USA.

Në mars 2020, Dr. Stillwagon u detyrua të tërhiqej nga puna e tij si pilot pasi nuk pranoi të mbante maskë. Pavarësisht shpjegimit të tij shkencor për kolegët në industrinë e tij për joefektivitetin e maskave, ata nuk donin ta dëgjonin. Që atëherë, ai ka folur gjerësisht kundër maskimit të detyrueshëm dhe vaksinave, duke iu drejtuar bordeve të shkollave, mbledhjeve të komisionerëve të qarkut dhe mitingjeve të lirisë. Përveç kësaj, ai ka bërë paraqitje të shpeshta në radio, televizion dhe podcast.

“Po flisja për rrezikun se ku po shkonte kjo. Dhe rreziku nuk kishte të bënte me një virus. Rreziku ishte se njerëzit do të hiqnin dorë nga të drejtat e tyre me dëshirë. Dhe pastaj ata do të detyroheshin. Shumë e rrezikshme,” tha Dr. Stillwagon. “Detyra ime është t’ju kthej në David, sepse ne po luftojmë Goliathin. Dhe nëse e kupton apo jo, kjo është një luftë. Është një luftë kundër lirisë suaj. Në shumë mënyra, është në të vërtetë një luftë shpirtërore. Goliath përdor një armë. Ajo quhet frikë e pabazuar. Do të kesh gjithashtu një armë, dhe kjo quhet mospërputhje paqësore.”

Nëse jeni të lodhur nga censura, anuloni mediat e kapura dhe Bashkohuni me Patriotik Media Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia

Dr. Stillwagon ndau shkencën bazë dhe jo shumë bazë se si funksionon sistemi imunitar i njeriut dhe sa efektiv është ai në luftimin e viruseve kur lihet vetëm. Më pas, ai preku natyrën e rrezikshme dhe invazive të testeve PCR, duke shtyrë fjalë për fjalë viruset përmes barrierës epiteliale – atë membranë që ndan pjesën e jashtme nga brenda – dhe në qarkullimin e gjakut. “Nëse dikush do të më afrohej ndonjëherë me një shkop të tillë, unë do ta akuzoja për tentativë përdhunimi. Nuk po bëj shaka, – tha ai, – sepse nëse shikoni përkufizimin e përdhunimit, është futja e një objekti në një vrimë të trupit tuaj pa lejen tuaj. Dhe kjo është pikërisht ajo që është.”

Sipas Dr Stillwagon, ne të gjithë thithim afër 100 milionë viruse çdo ditë, me ose pa maskë. Por kjo nuk do të thotë që ne do të sëmuremi sepse për t’u sëmurur, një virus duhet të kalojë barrierën epiteliale. Testet PCR mbështeten në mukozën, e cila bllokon viruset përpara se të kalojnë këtë pengesë. “Njerëzit që rezultojnë pozitivë, çfarë u thonë atyre”, pyeti Dr. Stillwagon. “Ju jeni një rrezik për të tjerët, edhe pse nuk jeni të sëmurë, kështu që ne do t’ju dërgojmë në shtëpi, ose do t’ju vendosim në karantinë. Kjo po shkatërron bizneset dhe ekonomitë në të gjithë botën. Dhe nëse nuk e keni kuptuar, po bëhet me qëllim. Sepse e gjitha është pjesë e axhendës. një qeveri botërore, një monedhë botërore.”

Por përsëri në shkencë. Viruset ofrojnë një mënyrë që trupat tanë të përditësojnë sistemin tonë imunitar të lindur përmes përmirësimeve gjenetike. “Njeriu duhet të ketë një mënyrë për të bërë një proteinë të re brenda trupit tonë për të ndryshuar funksionin qelizor, në mënyrë që ne të mund të përshtatemi me ndryshimet në mjedisin që kemi krijuar ne vetë,” shpjegoi Dr. Stillwagon, duke dhënë si shembuj helmet që vendosëm. në mjediset tona, ushqimin dhe ujin tonë, rrezatimi në atmosferë dhe tani, 5G. “Kjo është shkencë e vërtetë. Dhe po, këto futje gjenetike po ndodhin edhe sot. Unë dua që ju të dini se virusi nuk është shkaku i sëmundjes. Sa njerëz njihni që rezultuan pozitivë dhe nuk u sëmurën kurrë?”

A e dini se 70% e njerëzve që bien në kontakt me virusin e poliomielitit do të zhvillojnë imunitet total, imunitet gjatë gjithë jetës dhe nuk shfaqin kurrë një simptomë të vetme? “Këta njerëz që po mbarojnë dhe po marrin këtë vaksinë poliomielitit për fëmijët e tyre, fëmijët e tyre tashmë janë të imunizuar dhe nuk kanë nevojë për atë vaksinë. Dhe goditja mund t’ju japë reaksione negative. Pra, shkaku i sëmundjes është gjithmonë një sistem imunitar i dobësuar ose tepër reaktiv. Jo prania e virusit,” tha Dr. Stillwagon. “Ja një shembull tjetër: Nëntëdhjetë e nëntë përqind prej jush këtu tani kanë baktere Streptococcus në fyt dhe nuk po shfaqni simptoma të streptokokut. Pse? Sepse trupi juaj po ju mban në harmoni me atë organizëm. Gjithçka ka të bëjë me harmoninë në trupin tuaj. Pra, simptomat janë të ndryshueshme, të trajtueshme dhe të parandalueshme pa përdorur të shtëna. Të gjitha sëmundjet janë të shërueshme.”

Për fat të mirë, ka edhe trajtime zbutëse për efektet anësore të shkaktuara nga injeksionet e mRNA që janë shtypur në botë. “Duhet të ndaloni prodhimin e proteinave të majme. Ky është problemi që njerëzit kanë me atë që ata e quajnë COVID të gjatë. Dhe ka shumë metoda të ndryshme atje, shumica prej tyre janë ushqyese,” tha Dr. Stillwagon për RAIR Foundation USA. “Por një nga mënyrat më efektive për ta bërë këtë, dhe nuk kushton asgjë, është të agjëroni me ujë për dy deri në tre ditë. Kjo nuk është një gjë e lehtë për t’u bërë, por ndonjëherë kohët e dëshpëruara kërkojnë masa të dëshpëruara. Dhe kështu, kjo e detyron trupin në atë që quhet autofagji, ku materiali qelizor pastrohet, shkatërrohet dhe eliminohet nga trupi. Kjo është ajo që do të bëjë një program agjërimi. Do të ndihmojë në eliminimin e proteinave nga trupi. Kam dëgjuar (gjithashtu) se disa njerëz kanë përfituar nga marrja e ivermectin nëse proteina e majave i ka lënduar ata.”

Për një shpjegim të detajuar të bazuar në shkencë se pse kaq shumë njerëz vazhdojnë të sëmuren, qoftë me Covid-19 ose sëmundje të shkaktuara nga vaksina, duke përfshirë miokarditin, sulmet në zemër, goditjet në tru, mpiksjen e gjakut, kanceret agresive dhe sëmundjet autoimune, shikoni videon e plotë. i prezantimit të Dr. Stillwagon në RAIR:

Marre nga RAIR Foundation USA

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post VIDEO/ “Vrasja e Mbretit” Rupert Murdoch: FOX News dhe Elitat e GOP duan të “hedhin Trumpin” …
Next post Sali Berisha përmes rrjetit social Tik Tok, ju bën thirrje të Rinjve të protestojnë më 12 Nëntor kundër qeverisë …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura