VIDEO/ Piloti i American Eagle vdes gjatë fluturimit për në Ohio …

Administrata Federale e Aviacionit (FAA) ka nisur një hetim pasi një pilot i sapo punësuar i American Eagle, kapiteni Patrick Ford, pësoi një “urgjencë mjekësore” pasi u ngrit nga Aeroporti Ndërkombëtar O’Hare i Çikagos, mbrëmjen e së shtunës së kaluar.

Piloti i fluturimit 3556 të American Eagle (Envoy), i cili u bë i paaftë gjatë fluturimit, vdiq më vonë në një spital të zonës. Avioni u kthye në Aeroportin Ndërkombëtar të O’Hare në orën 19:57, 37 minuta pas nisjes për në Columbus, Ohio, sipas FlightRadar24.

Kapiteni Ford po fliste me një kontrollues të trafikut ajror (ATC) kur zëri i tij u ndal papritur.

ENY3556: Kulla, i dërguari 3556…

Bashkë-piloti i pilotit, Line Check Airman, kapiteni Brandon Hendrickson erdhën në radio disa sekonda më vonë dhe mund të dëgjohet duke u thënë me qetësi kontrollorëve të trafikut ajror (ATC) se çfarë ndodhi dhe duke kërkuar ndihmë mjekësore.

Sipas një arkivi të regjistrimeve audio në ATCLive, bashkë-piloti mund të dëgjohet duke informuar ATC për incidentin:

“Ne duhet të kthehemi. Kapiteni është i paaftë… ai është nokautuar. Ne do të kemi nevojë për ndihmësmjekë.”

ATC më pas këshilloi pilotin Hendrickson, i cili supozohej të fluturonte për në Aeroportin Ndërkombëtar John Glenn Columbus në Ohio, të zbriste dhe të rivendoste avionin për të mbërritur përsëri në aeroportin O’Hare.

Dëgjoni regjistrimin midis pilotit dhe ATC:

Fatmirësisht, kapiteni Hendrickson ishte në gjendje të merrte kontrollin e avionit dhe të ulej në mënyrë të sigurt.

Ford u dërgua në spital, ku u shpall i vdekur. Shkaku i vdekjes së tij nuk u bë i ditur menjëherë.

Transportuesi tha në një deklaratë:

“Pavarësisht përpjekjeve heroike të atyre që ishin në bord dhe reaguesve të parë në terren, kolegu ynë ndërroi jetë në spital. Jemi thellësisht të pikëlluar dhe po bëjmë gjithçka që mundemi për të mbështetur familjen e tij dhe kolegët tanë në këtë kohë.”

Ric Wilson, Zëvendës President i Operacioneve të Fluturimit të linjës ajrore, vlerësoi gjithashtu pilotin për uljen e avionit dhe kujdesin për ata që ishin në bord:

“Falënderime të sinqerta për Line Check Airman, kapiten Brandon Hendrickson, për udhëheqjen dhe profesionalizmin e tij në trajtimin e sigurt të avionit, pasagjerëve dhe ekuipazhit të tij.”

FAA tani po heton ngjarjen. Burimet e aviacionit besojnë se kapiteni në stërvitje vdiq nga një atak në zemër, por zyrtarët nuk e kanë konfirmuar shkakun e vdekjes. Pesëdhjetë e shtatë pasagjerë dhe ekuipazhi ishin në bord.

Mbrojtësit dhe Dëmet e ‘Vaksinës’
American Airlines mandatoi pilotët e tyre që të merrnin “Vaksinën” e diskutueshme Covid. Linja ajrore mburrej me një shkallë jashtëzakonisht të lartë vaksinimi midis punonjësve. Një deklaratë e 7 janarit 2022 nga linja ajrore tregoi se më shumë se 96% e punonjësve të saj ose kishin dorëzuar prova të vaksinimit ose kishin kërkuar një strehim fetar ose mjekësor nga mandati. Punonjësit e pavaksinuar duhej të mbanin maska, distancë sociale dhe çdo javë të dëshmonin se janë të shëndetshëm.

Nëse jeni të lodhur nga censura, anuloni mediat e kapura dhe Bashkohuni me Patriotik Media Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia

Disa media online kane raportuar më parë për komplikimet mjekësore që u ndodhin pilotëve pas injeksioneve të mRNA. “Historitë e problemeve mjekësore që përshkruajnë pilotët janë rrëqethëse, veçanërisht pas disa katastrofave të fundit të afërta me pilotë të paaftë.”

Piloti Greg Pearson tregoi historinë e tij tronditëse të fibrilacionit atrial me fillimin e shpejtë pasi iu injektua me “vaksinën” eksperimentale Covid. Pearson tregon se historia e tij është më e zakonshme sesa na tregojnë udhëheqësit. Si rezultat, shumë njerëz kanë vënë në dyshim nëse pilotët e vaksinuar janë një rrezik fluturimi.

Në maj, një koalicion ndërkombëtar i profesionistëve të aviacionit dhe mjekësisë dha alarmin për dëmtimin e vaksinave midis pilotëve. Koalicioni merr çdo ditë mesazhe nga pilotët me dëmtime vaksinimi. Shumica e linjave ajrore punësojnë pilotë që kanë pësuar dëmtime nga vaksinimi. Koalicioni u bën thirrje autoriteteve të aviacionit që të ndërhyjnë për të trajtuar këtë krizë shëndetësore.

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post VIDEO/ Avokati Altin Goxhaj: Filmi gay për fëmijë ALARMON Koalicionin për Mbrojtjen e Familjes dhe Jetës …
Next post Kremlin: Vladimir Putin kërkon takim me Drejtorin e Përgjithshëm të Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë Atomike (IAEA) …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura