Forcat ruse fshijnë tre obus D-20 në rajonin e Kharkovit, DPR – top tunxh …

Forcat ruse fshinë tre obus D-20 në Kharkov dhe në Republikën Popullore të Donetsk gjatë një lufte kundër baterive, njoftoi të shtunën zëdhënësi i Ministrisë së Mbrojtjes, gjenerallejtënant Igor Konashenkov.

Nëse jeni të lodhur nga censura, anuloni mediat e kapura dhe Bashkohuni me Patriotik Media Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia

“Në luftën kundër baterive, tre obusi D-20 u shkatërruan pranë Scherbakovka në Rajonin e Kharkovit, si dhe pranë Orlovka dhe Dyleevka në Republikën Popullore të Donetsk,” tha zëdhënësi.

Konashenkov shtoi se dy toka vetëlëvizëse 2C3 Akatsiya u eliminuan pranë Vasilyevka në Republikën Popullore të Donetsk. Një howitzer D-30 dhe një obus vetëlëvizës 2S1 Gvozdika u fshinë gjithashtu pranë Novodmitrovka në Republikën Popullore të Donetsk dhe Gulyai Polye në rajonin e Zaporozhye.

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Konspiracion: Stargates: Doorways Of The Univers …
Next post Rrenat e mëdha të Partisë Komuniste Kineze dhe Mediave të Elitave të Davosit mbi 900 milionë të infektuar …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura