Konspiracion: Stargates: Doorways Of The Univers …

Njerëzit kanë qenë prej kohësh të fiksuar me mundësinë e universeve alternative, dhe një mënyrë për të udhëtuar në çast.

Ky koncept u popullarizua nga shfaqja televizive fantastiko-shkencore Stargate, dhe deri në vitin 2015, NASA pranoi se kishte kaluar të paktën një dekadë duke hulumtuar pikat e hyrjes në vende jashtë botës sonë, universit tonë, madje edhe përtej hapësirës dhe kohës siç e njohim ne.

Termi Stargate do të thotë: një derë ose portal i botës tjetër drejt sferave të jashtme, i fshehur brenda fushave magnetike të Tokës dhe hapësirës, ​​duke pritur për të transportuar udhëtarin e shkolluar në një vend përtej kufizimeve kohore aktuale.

Nëse jeni të lodhur nga censura, anuloni mediat e kapura dhe Bashkohuni me Patriotik Media Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia

Ndërsa hapësira duket të jetë vendi më i mundshëm për këto dyer drejt universeve të tjerë, shumë vende në planetin Tokë janë atribuar gjithashtu me aftësi të veçanta transportuese, si dhe me ndryshime të dukshme në energji, frekuenca të ndryshme dhe drita apo tinguj të pashpjegueshëm.

Por pak ose aspak prova shkencore e kanë mbështetur teorinë e “vrimave të krimbave” në hapësirën e jashtme, aq më pak brenda atmosferës së Tokës, derisa Jack Scudder i NASA-s gjeti një mënyrë për të identifikuar dyert e pakapshme që notonin midis Tokës dhe Diellit.

Vendndodhja e dyshuar e portës së yjeve në hapësirë

Ngjashëm me një urë Einstein-Rosen, ose ‘vrima e krimbit’, teoria e formimit të një portal hapësinor është se ajo ndodh kur hapësira-koha shtrembërohet, qoftë nga fushat intensive gravitacionale të krijuara nga rënia e një ylli, ose nga forcat magnetike të përziera të Tokës dhe Diellit që kalojnë në hapësirë, të zgjeruara nga erërat e forta diellore.

Disa nga këto portale hapin vrima për periudha të konsiderueshme kohore, ndërsa shumica janë jetëshkurtër, gogësin gjerësisht dhe rimbyllen disa herë në ditë.

Por Stargates mund të jetë e vështirë për t’u gjetur. Paqëndrueshmëria e tyre e besueshme, pakapshmëria dhe tendenca për të qenë të ndërlikuar për t’u dalluar mund të nënkuptojnë se do të duhen vite për të gjetur një. Nuk ka tabela që të çojnë në këtë rrugë, e lëre më që ta tregojnë atë.

Megjithatë, një fizikan i plazmës, Jack Scudder, në Universitetin e Iowa-s, ka zbuluar një teknikë për të dalluar portalet e pakapshme të paparashikueshme.

Scudder i quajti këto shenja rrugore të sapozbuluara X-Points, ku fushat magnetike të kryqëzuara që rrjedhin midis Tokës dhe Diellit nxisin sasi të mëdha grimcash të ngarkuara nga portali, të lehta për t’u dalluar me instrumentet e duhura dhe të dhënat e duhura.

Pasi Scudder ishte në gjendje të njihte indikacionet e një portali, ai ishte në gjendje të gjente modele të ngjashme që ndodhnin kudo në atmosferën e Tokës. Vëzhguar nga anija kozmike THEMIS e NASA-s, ato rrethojnë Tokën në një distancë nga 10,000 deri në 30,000 milje.

Shumica e tyre duket se ndodhen aty ku Dielli dhe fushat magnetike të Tokës lidhen për të formuar një rrugë të papenguar, duke bërë që zona të pulsojë me grimca të ngarkuara që krijojnë gjithashtu Dritat Veriore dhe stuhitë gjeomagnetike që ndonjëherë i dëshmojmë këtu në Tokë.

Ndërsa nuk është plotësisht e sigurt se cilat janë saktësisht këto portale, Scudder dhe ekipi i tij mbeten optimistë se përgjigja nuk është e paarritshme.

Portat e yjeve janë një mbivendosje magjepsëse e fantashkencës dhe realitetit, dhe ka disa që pretendojnë se ne kemi akses në portalet këtu në Tokë. Disa lokacione mendohet të jenë pika busull në një hartë të krijuar nga gjeometria e shenjtë dhe posedon aftësinë për të na transportuar në universe paralele.

Ndër vendet tokësore të portave të yjeve, më të dalluarit janë formacioni i Stonehenge dhe Trekëndëshi i Bermudës, por disa vendndodhje të tjera gjithashtu i atribuohen portaleve të lashta të alienëve.

Vendndodhjet e dyshuara të portave të yjeve në mbarë botën

Porta e Zotave
Ku: Hayu Marca, Peru

Jo shumë larg liqenit Titicaca është një nga portalet më të njohura dhe më të dyshuara për një botë tjetër.

Porta e Zotave është një vend i lashtë i zbuluar në vitin 1996 nga një guidë turistike vendase, Jose Luis Delgado Mamani, dhe sipas historisë, dera masive prej guri ishte një portal përmes të cilit hynin heronjtë e së kaluarës për t’u bashkuar me perënditë e tyre në jetën tjetër. .

Historitë tregojnë gjithashtu se disa nga ata heronj ishin në gjendje të ktheheshin nga e njëjta derë, të shoqëruar nga perënditë e tyre të shenjta, për të inspektuar botën që kishin lënë pas.

Vetë dera është një strukturë e madhe guri e gdhendur në faqen e malit Hayu Marca, 7 metra e lartë dhe 7 metra e gjerë, me një derë më të vogël të zhytur në bazë. Meqenëse ky vend mbrohet tani nga qeveria peruane si një vend i lashtë arkeologjik, nuk ka pasur asnjë gërmim të fundit në këtë vend.

Rregullimi i lashtë i gurëve
Ku: Liqeni i Miçiganit

Në vitin 2007, 40 metra nën sipërfaqen e liqenit të Miçiganit, profesori Mark Holley dhe kolegu i tij Brian Abbot hasën në një formacion guri ndërsa përdornin pajisje hidrolokator për të gjurmuar mbytjet e anijeve.

Përveç ndërtimit të njohur si stonehenge, arkeologët nënujor zbuluan gjithashtu një gur në të cilin dukej se ishte një gdhendje e një mastodon – një krijesë që besohet të jetë zhdukur për të paktën 10,000 vjet, që ndodh të përkojë me një kohë kur njerëzit dhe dhe mastodonët me shumë gjasa kanë populluar Midwest.

Ndërsa shumica e shkencëtarëve besojnë se ky është një petroglif, disa mbeten të bindur se ky mund të jetë një portal i lashtë, parahistorik, që të çon në një botë tjetër.

Aktualisht është në pikëpyetje nëse gurët masivë kanë pushuar apo jo atje para ose pas ekzistencës së liqenit, dhe përcaktimi i origjinalitetit të petroglifit mastodon duhet të japë një përgjigje të mirë.

Sedona Vortexes / Porta e perëndive
Ku: Sedona, Arizona

Ka shumë vende në Jugperëndimin Amerikan që duket se ofrojnë disa gjëra paksa përtej të zakonshmes. Dhe asnjë nuk është si Sedona, Arizona, ku ajri dhe gjeologjia i jep vetes ndjenjën e natyrshme “të ngarkuar shpirtërisht”.

Është e vështirë të argumentohet – shtyllat e bukura të gurëve të kuq, aroma e pishave, “vorbullat” e energjisë dhe ajo që njihet si Porta e Perëndive sjell një ndjenjë unike në këtë vend që ndryshon nga fshati përreth.

Sipas legjendës lokale, tunele dhe porta që çojnë në botë të tjera ekzistojnë në të gjithë Sedona. Njerëzit e yjeve, gjithashtu, supozohet se kanë hyrë dhe kanë dalë përmes portaleve.

Vetë Doorway është një hark i madh shkëmbi i kuq në majë të malit. Disa kanë parë dritë blu që buron prej saj, madje ka raporte për tinguj të çuditshëm si këmbanat e heshtura ose bubullima që rrethojnë shkëmbinjtë në ditët me qiell të pastër blu.

Vorbullat gjithashtu atribuohen me aftësi unike.

I formuar nga energjia e ngjashme me atë që gjendet në trupin e njeriut, ndryshimi i energjisë mund të ndihet si një dridhje delikate, duke u sjellë atyre që e përjetojnë një ndjenjë qetësie dhe përtëritjeje, ndërsa pulset e jashtme përputhen me ato që ndodhin natyrshëm në trupin e njeriut.

Shumë prej tyre kanë vënë re se ndjejnë këto luhatje delikate në frekuencat në zonë, megjithëse testimi ose hetimi shkencor përfundimtar nuk ka konfirmuar asgjë ende.

Stargates: Fantazi apo realitet?

Qoftë duke gogëshur gjerësisht në hapësirë ​​ose të fshehura nën një liqen apo shkëmbinj, ekzistenca e Stargates është një temë që ka magjepsur shumë anembanë globit.

Shumë nga këta njerëz kureshtarë janë shkencëtarë, të cilët nuk janë në gjendje të gjejnë ndonjë shpjegim tjetër as për gjetjet e tyre, as për historitë e atyre që supozohet se kanë qenë dëshmitarë të natyrës së fuqishme të një porta yjesh.

Mundësia e shtigjeve të drejtpërdrejta drejt botëve të tjera, kohërave, apo edhe universeve jashtë botës sonë, është ajo që do të vazhdojë të na magjeps për shekujt në vijim.

Burimi: Gaia.com

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Dokumenti i deklasifikuar zbulon se qeveria amerikane zbuloi një garë të lashtë marsiane …
Next post Forcat ruse fshijnë tre obus D-20 në rajonin e Kharkovit, DPR – top tunxh …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura