Rrenat e mëdha të Partisë Komuniste Kineze dhe Mediave të Elitave të Davosit mbi 900 milionë të infektuar …

Nga Avokat Altin Goxhaj –

Sipas autoriteteve kineze për 1 muaj u infektuan 900 milionë kinezë! Vdiqën 60 mijë! Pra 0.006% e të infektuarve! Kjo quhet emergjencë globale…
Asnjë grip në histori nuk ka vrarë kaq pak..

Por a është e vërteta kështu?!

Në fakt, Partia Komuniste Kineze pa se revolta ndaj mbylljes në shtëpi po kthehej në rezistencë kundër Partisë dhe për ta frenuar bëri hapje totale!

Por mqns Partia ka gjthm të drejtë dhe ajo i burgosi qindra milionë kinezë për të mirën e tyre, u shpik infektimi i 1 miliardë njerëzve për 1 muaj për ti thënë popullit që “PARTIA U PËRPOQ PËR TË MIRËN TUAJ POR MQNS JU NUK DONI, ATËHERE SËMURUNI DHE VDISNI!”

Në muajt në vazhdim mos u habisni që të vdesin nga “virusi” të gjithë ata që ishin më aktivët në rezistencën ndaj PLANdemisë dhe Partisë!

Nëse jeni të lodhur nga censura, anuloni mediat e kapura dhe Bashkohuni me Patriotik Media Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia

Pjesa më e ndyrë e kësaj historie ishte reagimi i mediave të ndyra botërore duke e marrë të mirëqënë dhe pa e vënë në diskutim absurditetin e absurditeteve se brenda 1 muaji mund të infektohen 900 milionë njerëz por e reklamuan si një fakt publik të pakundërshtueshëm për ti bërë apologji efektivitetit që kishte mbyllja në burg-pallate dhe pasojat e hapjes së dyerve!

Nëse do të ishin infektuar për 1 muaj 900 milionë njerëz i bie që Spitalet (sipas standardeve statistikore të OBSH) duhet të ishin përmbytur me dhjetra miliona e miliona njerëz të shtruar shtesë ndërkohë hiç, snuk..

Shifra prej 900 milionë të infektuarish është idiotësia më e madh shkencore që mund të jetë publikuar ndonjëherë por kjo rrenë kaq e madhe, është shpëtimtare si për Partinë Komuniste Kineze ashtu edhe për Davosin.

Ndërkohë në SHBA Qeveria Federale po kërkon vraksinimin e detyruar të të gjithë fëmijëve 5 vjeç e lart me vraksinën si kusht për të shkuar në shkollë! Natyrisht që kjo po refuzohet në disa shtete republikane si në Florida apo Teksas! Sepse tani faktet dhe provat se vraksina po korr moshat e reja dhe ky proçes nuk asnjë gjasë të ndalojë por veç të përshpejtohet, e thonë vetë statistikat federale!!!

Në fakt, Kina na duhet si vatër PLANdemie permanente për çdo rast riaktivizimi të PLANdemisë dhe si justifikim permanent i Vraksinimit Global në kuadër të Axhendës së Great Resetit të Forumit të Davosit!
P.s. Pas këtij statusi, si gjthm, këta patrononazhistat e Soros të Faktoje do fillojnë avazin e tyre si Ministria Orwelliane e të Vërtetës

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Forcat ruse fshijnë tre obus D-20 në rajonin e Kharkovit, DPR – top tunxh …
Next post Merrni telekomandën,hiqeni nga wc-të e Vip-ave dhe çojeni tek telenovelat familjare turke! Sepse fëmijët tuaj mësojnë nga ju.. dhe ato!
error: Ky publikimet jane te mbrojtura