Problemi në Parajsën Globaliste: Shpërthen kryengritja brenda Forumit Ekonomik Botëror ndaj Klaus Schwab …

Klaus Schwab ka qenë në krye të Forumit Ekonomik Botëror (WEF) për më shumë se gjysmë shekulli. Megjithatë, ka kritika të forta për pozicionin e tij brenda radhëve të tij.

Një grup punonjësish të tanishëm dhe të mëparshëm të WEF kanë kontaktuar gazetën britanike The Guardian për të shprehur ankesat e tyre. Ata shkruajnë se 84-vjeçari Schwab vepron vetë dhe e rrethon veten me “të mirë për asgjë”, të cilët janë të paaftë për të drejtuar organizatën që ai themeloi në fillim të viteve 1970.

I censuruar

Ai në asnjë mënyrë nuk u jep llogari njerëzve brenda dhe jashtë organizatës, thotë grupi, i cili dëshiron të mbetet anonim. “Ne hezitojmë të dalim përpara pasi Klaus është shumë i lidhur dhe mund ta bëjë jetën shumë të vështirë për ne edhe pasi të largohemi nga WEF.”

Grupi i punonjësve të WEF thotë se kanë postuar një artikull kritik në LinkedIn, por që është hequr me kërkesë të Forumit Ekonomik Botëror, diçka që organizata e mohon.

“Foleja e nepërkave”
Në artikull thuhet, ndër të tjera, se WEF nuk është asgjë pa Klaus dhe se bordi i drejtorëve është një “fole nepërkash”. Punonjësit presin që anëtarët e bordit të jenë në fyt të njëri-tjetrit sapo të largohet Klaus.

Ish-kryeministri britanik, socialisti Tony Blair, është vlerësuar si një pasardhës i mundshëm i Schwab.

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni Patriotik Media Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia
“Nuk bëhesh gazetar për qene, i njohur por për të qene i dobishëm”

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Japonia e “vaksinuar” u gjunjëzua përpara Covid-it: Regjistrohen shtrime dhe vdekje të shumta në spitale …
Next post Neo-nazistët Ukrainas dhe Stërgjyshërit e Antifa-s, morën pjesë duke nxitur trazira në Kapitol Hill së bashku me Antifa-n …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura