VIDEO/ CNN: Protestat e Antifa-s në Atlanta, janë të zjarrta por paqësore – CNN sugjeron edhe një herë që trazirat e majta nuk janë të dhunshme …

Nëse ka një strategji në të cilën e majta politike mbështetet më shumë se çdo tjetër në kërkimin e saj për optikë më të mirë, ajo është strategjia e ndriçimit të gazit.

Dhe, CNN është shpesh në ballë të shumë fushatave të gazit kur bëhet fjalë për Antifa, BLM, apo ndonjë grup tjetër të majtë që përdor dhunën dhe shkatërrimin e pronës në emër të “drejtësisë sociale”.

Trazirat e fundit në Atlanta nga anëtarët e Antifa po risjellin ngjarjet e viteve 2020 dhe 2021 kur CNN i quajti trazirat e majta “të zjarrta, por paqësore”, një nivel propagandistik që shihet vetëm nëpër filmat fantastiko-shkencor distopianë, por sot kjo ngjarje është shumë reale.

Epo, organi i medias është përsëri në të, duke vënë në platformë gazetarët që janë më të interesuar të orientojnë ngjarjet në avantazhin e tyre politik sesa të ndjekin të vërtetën.

Ndiqni videon e meposhtme: Protesta për vendin e trajnimit të APD-së bëhet e dhunshme pasi makina e policisë u dogj, si dhe u gjetën eksplozivë

Duhet të theksohet se sulmet në Atlanta u shkaktuan pasi anëtarët e Antifa-s dyshohet se qëlluan ndaj oficerëve të policisë ndërsa ata hynë në një “zonë autonome” në vendin e Qendrës së ardhshme të Trajnimit të Sigurisë Publike në Atlanta, me vlerë 90 milionë dollarë në një ‘operacion pastrimi’ të mërkurën.

Një oficer u plagos gjatë shkëmbimit dhe një anëtar i Antifa-s mbeti i vrarë. Në përgjigje, Antifa fajësoi policinë e Atlantës dhe bëri thirrje për një “Natë të Inatit”.

Një realitet tjetër për t’u marrë parasysh është se nëse do të shpërthente një përleshje zjarri midis aktivistëve konservatorë ose një “milicie” dhe policisë për një “zonë autonome”, dhe konservatorët do të rebeloheshin si kundërpërgjigje, të njëjtat koka që flisnin media do të nxeheshin me zemërim dhe do të ngrinin akuza për terrorizëm dhe kryengritje. Standardi i dyfishtë në favor të aktivistëve të majtë është një rrëfim përcaktues i epokës sonë.

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Institutet Kombëtare të Shëndetësisë korrigjojnë gënjeshtrat e Fauci në lidhje me financimin e kërkimit të fitimit të funksionit në Wuhan …
Next post Studimi: Hormonet dhe Sistemi Neuro – Endokrin …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura