Aktivistja shqiptaro-amerikane: CNA paska hapur kanal TV.

Nga Evi Kokalari –

Në fakt CNA është personifikimi i medias të korruptuar, sepse e përdor atë pak influencë që ka, vetëm për ti vënë gjoba njerëzve dhe bisneseve.

Mafia Italiane në New York, shkonte nga bisnesi në bisnes, dhe ju kerkonin para në menyrë që ti mbronin bisnesin. Ndryshe, ja u shkatërronin atë.

Kjo në Anglisht quhet “racketeering” dhe është e paligjshme. Në Shqip, do të thotë një lloj krimi i organizuar në të cilin autorët krijojnë një skemë (gjobat), ose operacion të koordinuar shpifjesh , mashtrimesh, zhvatës ose ndryshe të paligjshëm për të mbledhur në mënyrë të përsëritur ose të vazhdueshme një fitim monetar.

Këtë bën dhe CNA me pronarin e saj. I vënë gjoba bisneseve dhe figurave publike duke i sulmuar me shpifje dhe gënjeshtra.

Ndërkohë pyetja lind – kush ja ka sponsorizuar TV dhe shtëpinë në Lalëz?

Për disa kohë, s’la kanal pa dalur e pa folur për inceneratorët dhe “investigimin” e tij.

Tashti ka rënë qetësi.

Ja, kjo është MAFIA mediatike Shqiptare, dhe duhet investiguar sepse në mënyrë absolute dëmton demokracinë në Shqipëri.

Të gjitha këto do marrin fund kur qeveria Shqiptare të drejtohet nga konservatorët. Ligjet do ndryshojnë në mënyrë që mediat të reformohen dhe të jenë në standartin Europian dhe Amerikan. Gjykatat do ta kenë më të lehtë ti dënojnë mediat për shpifje ndaj personave publik dhe privat. Racketeering do të bëhet gjithashtu e paligjshme.

Disinformimi i popullsisë do marrë fund.

Dhe si përfundim, një faleminderit të gjithë atyre që votuan në sondazhin për mbështetjen ndaj meje nëse hap parti të re. 25% pro kur thjeshtë kam thënë një fjalë dhe nuk e kam nisur akoma, e për më tepër, duke patur parasysh që është sondazh i CNAs, e cila ka ndikur votimin, sigurisht kundër meje, është rezultat fantastik!!! 💪🏻💪🏻🇺🇸🤝🇦🇱

FakeNEWS #MafiaMediatike
Inceneratoret

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni Patriotik Media Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia si dhe Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia”
Nuk bëhesh gazetar për qene, i njohur por për të qene i dobishëm”

Marre nga: https://patriotikmedia.com/2023/01/29/aktivistja-shqiptaro-amerikane-cna-paska-hapur-kanal-tv/

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Toleranca e çuditshme e Bidenit për narko shtetin shqiptar …
Next post ICA Gruppen AB: Puna e ICA Gruppen për klimën, vlerësohet nga OKB me Çmimin Globale për veprimin Klimatik …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura