Eurodeputeti i PVV Marcel de Graaff, kalon tek Forumi për Demokraci …

Eurodeputeti i PVV Marcel de Graaff do të transferohet menjëherë në Forumin për Demokraci.

Ai nuk mund të pajtohet më me qëndrimin e PVV për koronën.

De Graaff thotë se i është përkushtuar PVV-së me bindje të plotë për njëmbëdhjetë vjet, por sipas tij Forumi për Demokraci është “e vetmja parti që në fakt e kupton se nuk kemi të bëjmë fare me një krizë pandemie apo me një krizë Covid”.

“Liritë sistematike janë hequr”

Eurodeputeti beson se “liritë tona janë hequr në mënyrë sistematike, se një sistem QR është i detyruar mbi ne dhe se njerëzit janë të detyruar të vaksinohen”. Edhe pse nuk ka prova për këtë, sipas De Graaff, vaksinat kundër Covid janë shumë më të dëmshme se vetë virusi dhe vënë në rrezik jetën e njerëzve të shëndetshëm.

Ai nuk dëshiron të jetë pjesë e një partie “që mbron dhe bën thirrje për vaksinim me këtë ilaç të dëmshëm eksperimental”.

Forumi thotë se mirëpret De Graaff. De Graaff është në Parlamentin Evropian për PVV që nga viti 2012, me ndërprerje. Ai ka qenë kryetar partie në 2014 dhe 2019 dhe më parë ka qenë edhe kryetar i partisë PVV në Senat.

Për shkak të dorëheqjes së De Graaf, PVV tani nuk ka më asnjë vend në Parlamentin Evropian dhe Forumi ka përsëri një vend. Katër kandidatë u zgjodhën përmes listës së Forumit, por që të katër janë shkëputur nga ajo parti.

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni Patriotik Media Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia si dhe Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia”
Nuk bëhesh gazetar për qene, i njohur por për të qene i dobishëm”

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post FAKTE/ Kur Osama Bin Ladin ishte “Tim Osman”…
Next post Demokratët mbledhin firmat për të kërkuar ngritjen e një Komisioni Hetimor parlamentar për “McGonigal” …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura