VIDEO/ Prokurori i distriktit të Manhatanit Alvin Bragg DA ka liruar kriminelët duke ju hequr akuzat kundër punonjësit të Bodega që goditi me thikë një burrë që po vetëmbrohesh …

Prokurori i distriktit të Manhatanit, i financuar nga George Soros, Alvin Bragg (D) hodhi poshtë akuzat kundër Jose Alba, punëtorit bodega të Nju Jorkut, i cili goditi me thikë për vdekje një burrë në vetëmbrojtje.

Raportohet se 35-vjeçari Austin Simon hyri në një bodegë të qytetit të Nju Jorkut më 1 korrik 2022 dhe dyshohet se shkoi pas banakut pasi e dashura e tij nuk mundi të bënte një blerje sepse karta e saj ishte refuzuar.

Ndiqni videon kur 61-vjeçari punëtor bodega Jose Alba u sulmua nga një kriminel i tërbuar, Austin Simon, i cili shkoi pas banakut dhe e mbyti mbi një qese me patate të skuqura. Alba u mbrojt dhe Simoni vdiq. DA Alvin Bragg e ka akuzuar atë për vrasje.

New York Times vëren se pasoi një konfrontim në të cilin Simon dyshohet se shtyu Alba, e cila u përgjigj duke goditur për vdekje me thikë agresorin.

Bragg e arrestoi dhe e akuzoi Alban për vrasje të shkallës së dytë, duke vendosur fillimisht lirimin me kusht në 250,000 dollarë. Por shfaqja e mëvonshme e videos së vëzhgimit “[ngre] spektrin se zoti Alba po vepronte në vetëmbrojtje”.

Prokurori i Qarkut të Manhatanit, Alvin Bragg i zgjedhur, një ish-zëvendës i lartë i Prokurorit të Përgjithshëm të Nju Jorkut, flet me mbështetësit në Nju Jork, të martën, 2 nëntor 2021. Demokrati Alvin Bragg u zgjodh të martën si avokati i parë me ngjyrë në Manhatan, një pozicion që do të jepini atij mbikëqyrjen e ndjekjeve penale dhe hetimeve të vazhdueshme që përfshijnë ish-presidentin Donald Trump. (AP Photo/Craig Ruttle)

Më 8 korrik 2022, kryetari i bashkisë së NYC Eric Adams (D) foli me WABC në mbështetje të Alba:

Ky është i njëjti mesazh që kam thënë vazhdimisht: që njujorkezët punëtorë dhe amerikanët për të qenë të sinqertë me ju, nuk duhet të sulmohen në vendin e tyre të punës. Ekziston një vijë që duhet të vihet kur je agresori kryesor dhe kjo është ajo që pashë në video.

Më 19 korrik 2022, Bragg hoqi të gjitha akuzat kundër Albës.

FOX News raportoi, “Jennifer Sigall, ndihmës prokurore e qarkut nën Bragg, lëshoi ​​një mocion të martën në mëngjes për të hedhur poshtë akuzën për vrasje të shkallës së dytë kundër Alba dhe i dha një kopje avokates së tij, Michelle Villasenor-Grant.”

Breitbart News vuri në dukje se Alba, i cili emigroi nga Republika Domenikane 30 vjet më parë, nuk ka qenë në gjendje të kthehet në punë në Bodega për shkak të shqetësimeve se ai mund të jetë në shënjestër të hakmarrjes nga bashkëpunëtorët e sulmuesit të tij, sipas New York Post.

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia si dhe Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”

/Stopfake.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Zgjedhjet në Hollandë: Partia e Protestës së Traktorit mposhti Qeverinë Globaliste dhe Axhendën e Gjelbër të BE-së …
Next post Breshëri kallashnikovi drejt godinës së Top Channel, mbetet i vrarë roja i sigurisë …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura