VIDEO/ Jason Miller për Newsmax: Trump do të mbaj fjalim në Mar-a-Lago të martën në mbrëmje …

Ish-presidenti Donald Trump ka planifikuar në orën 20:15 nje fjalim ET të martën në Mar-a-Lago, tha këshilltari i lartë i fushatës Jason Miller për Newsmax të dielën në mëngjes.

Fjalimi, i cili do të transmetohet drejtpërdrejt dhe i plotë në Newsmax, do të vijë vetëm disa orë pasi Trump është planifikuar të ngrihet në një gjykatë në Manhattan pasi juria e madhe e Prokurorit të Qarkut Alvin Bragg dorëzoi një aktakuzë të enjten.

“Presidenti Trump është shumë i guximshëm; ai është shumë i fortë; ai ndjen mbështetjen nga të gjithë njerëzit që e mbështesin atë,” tha Miller, duke dhënë lajmin në Newsmax. “Kështu që nesër, të hënën, ai do të fluturojë për në Nju Jork – natyrisht duke u nisur nga gjykata të martën në mëngjes.

“Dhe më pas – do të shpallet këtu shumë shpejt – Presidenti Trump do të mbajë një fjalim të martën mbrëma në Mar-a-Lago 20:15. Unë mendoj se e gjithë bota do të shikojë se sa i fortë dhe sa i zjarrtë ai është se ne duhet të vazhdojmë këtë lëvizje Bëje Amerikën të Madhe Përsëri, sepse nuk mund të kesh politika të Trump pa Presidentin Trump.

“Askush nuk dëshiron të shkojë të shohë bandën kur Rolling Stones janë ende duke luajtur. Ata janë këtu për Presidentin Trump dhe Partia Republikane është fort pas tij.”

Anketuesi Jim McLaughlin i McLaughlin & Associates ka treguar se aktakuza ka rritur sondazhet e brendshme të fushatës për Trump, i cili ka kthyer një avantazh prej 12 pikësh në fushë në 30 pikë.

“Siç theksoi Jim, edhe në zgjedhjet e përgjithshme, ai ka një epërsi vendimtare ndaj Joe Biden,” tha Miller.

Gjyqi thuhet se ishte planifikuar të bëhej pas orës 14:15. ET, por Miller aludoi për një udhëtim të mëngjesit të së martës në gjykatë, duke përfaqësuar një ndryshim të mundshëm në orar.

Mar-a-Lago në Palm Beach, Florida, është të paktën dy orë rrota fluturimi deri në rrota poshtë nga qyteti i Nju Jorkut.

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?

Anashkaloni censurën e regjimit të mediave sociale. Na ndiqni përmes Telegramit, thjesht klikoni këtu > https://t.me/patriotikmedia

/Stopfake.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post CNOOC, operatori më i madh i fushës së naftës dhe gazit në det, përfundon tregtinë e parë të LNG-së të vendosur në Juan …
Next post 12 milionë amerikanë besojnë se njerëzit e hardhucave drejtojnë botën …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura