Senatori Ron Johnson: Të dhënat bankare tregojnë miliona transaksione midis Hunter Biden, firmave kineze …

Senatori Johnson thotë se të dhënat tregojnë se familja Biden ishte e përfshirë me CEFC China Energy tashmë e zhdukur, e cila kishte lidhje me Partinë Komuniste Kineze.

Senatori republikan i Wisconsin, Ron Johnson thotë se institucioni financiar kinezo-amerikan Cathay Bank u ka dhënë të dhëna republikanëve të Senatit që tregojnë miliona dollarë që shkojnë nga kompanitë kineze te djali i Presidentit Biden, Hunter Biden.

Republikanët dhe të tjerët filluan të ngrenë shqetësime gjatë fushatës së suksesshme të Presidentit Biden në Shtëpinë e Bardhë në vitin 2020, nëse jo më herët, se Hunter Biden përdori emrin e familjes dhe ndikimin ndërsa babai i tij ishte nënkryetar për të bërë miliona marrëveshje biznesi jashtë shtetit, të cilat gjithashtu mund të kishin kompromentuar sigurinë kombëtare të SHBA. .

Johnson tha për The Washington Times se të dhënat tregojnë se familja Biden ishte e përfshirë me CEFC China Energy tashmë të zhdukur, e cila kishte lidhje me Partinë Komuniste Kineze.

Firma thuhet se i dha 1 milion dollarë Hudson West III, e cila ishte një sipërmarrje e përbashkët në pronësi të Hunter Biden dhe Gongwen Dong, një bashkëpunëtor biznesi i themeluesit dhe kryetarit të CEFC, Ye Jianming, sipas të dhënave bankare.

“Në mendjen time,” tha Johnson, “është që qeveria kineze i thotë Joe Bidenit: “Ne kemi marrë mallrat me ty, mik. Dhe ne jemi të gatshëm t’i bëjmë gati ato.”

Të dhënat e siguruara nga banka përfshijnë edhe ato nga vëllai i presidentit, James Biden.

Cathay Bank ka zyra në Los Anxhelos dhe Kinë.

Johnson thotë se banka ia dorëzoi të dhënat atij dhe Senatorit GOP të Iowa-s, Chuck Grassley. Banka të tjera kanë mohuar kërkesat e senatorëve për të dhënat.

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?

Anashkaloni censurën e regjimit të mediave sociale. Na ndiqni përmes Telegramit, thjesht klikoni këtu > https://t.me/patriotikmedia

/Stopfake.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Një Histori e Elitizmit, Botim Botëror i Qeverisë dhe Kontrollit të Popullsisë …
Next post “Kujdes nga mashtrimi i call girl”: Policia jep alarmin …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura