Guvernatori i Sevastopolit: Mbrojtja ajrore, sistemet EW zmbrapsën sulmin me dron …

Mbrojtja ajrore dhe sistemet e luftës elektronike zmbrapsën një sulm me dron kundër Sevastopolit gjatë natës, tha Guvernatori i Sevastopolit Mikhail Razvozhaev në kanalin e tij Telegram.

“Një mjet ajror pa pilot humbi kontrollin dhe ra në një vijë pemësh rreth 5 km [larg qytetit]; fragmente u gjetën nga stafi i Ministrisë së Brendshme dhe Ministrisë së Emergjencave. Mbytja e dytë u rrëzua në det në zonën e Kepit Chersonesos. dhe e treta mbi det nga ana veriore e valës së lumit”, shkroi Guvernatori.

Më shumë se dhjetë dronë në total u dërguan kundër Krimesë dhe Sevastopolit, vuri në dukje Razvozhaev.

“Nuk është prekur asnjë instalim. Të gjitha shërbimet vazhdojnë monitorimin e situatës,” shtoi ai.

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Facebook: https://www.facebook.com/stopfake.al/
Subscribe on YouTube! https://www.youtube.com/@newspatriotikmediaalbania
Anashkaloni censurën e regjimit të mediave sociale. Na ndiqni përmes Telegramit, thjesht klikoni këtu > https://t.me/patriotikmedia
/Stopfake.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Kompania Match Group me bazë në SHBA i aplikacionit të takimeve Tinder do të largohet nga Rusia deri më 30 qershor …
Next post Inteligjenca Artificiale në Mjekësi: Një Journal New New England po vjen …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura