Kompania Match Group me bazë në SHBA i aplikacionit të takimeve Tinder do të largohet nga Rusia deri më 30 qershor …

Match Group, pronari i shërbimit të takimeve në internet Tinder, njoftoi se do të tërhiqej nga Rusia deri më 30 qershor, siç raportohet në faqen e internetit të kompanisë, me qendër në Dallas, Teksas.

“Markat tona po ndërmarrin hapa për të kufizuar aksesin në shërbimet e tyre në Rusi dhe do të përfundojnë tërheqjen e tyre nga tregu rus deri më 30 qershor 2023”, njoftoi kompania.

Tinder, një platformë takimesh në internet, funksionon përmes aplikacioneve celulare për telefonat inteligjentë. Përveç aplikacionit të njohur të takimeve, Match Group LLC zotëron gjithashtu shërbimet Match.com, Meetic, OkCupid, Hinge, PlentyOfFish, Ship dhe OurTime.

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Facebook: https://www.facebook.com/stopfake.al/
Subscribe on YouTube! https://www.youtube.com/@newspatriotikmediaalbania
Anashkaloni censurën e regjimit të mediave sociale. Na ndiqni përmes Telegramit, thjesht klikoni këtu > https://t.me/patriotikmedia
/Stopfake.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Kryeministri Armen: Armenia dhe Azerbajxhani duhet të njohin integritetin territorial të njëri-tjetrit …
Next post Guvernatori i Sevastopolit: Mbrojtja ajrore, sistemet EW zmbrapsën sulmin me dron …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura