Lavrov mbërrin në Goa të Indisë për të marrë pjesë në takimin ministror të SCO-së …

Ministri i Jashtëm rus Sergej Lavrov ka mbërritur në Goa të Indisë për të marrë pjesë në një takim ministror të Organizatës së Bashkëpunimit të Shangait (SCO), raportoi të enjten një korrespondent i TASS.

Diplomatët e lartë të SCO-së do të diskutojnë axhendën e takimit të ardhshëm të krerëve të shteteve të SCO-së që do të mbahet në Nju Delhi më 3-4 korrik. Përveç kësaj, ata do të shkëmbejnë mendime për çështje të agjendës ndërkombëtare dhe rajonale.

Krahas pjesëmarrjes në takimin ministror, Lavrov pritet të zhvillojë edhe një sërë takimesh dypalëshe, veçanërisht me homologët e tij nga India, Pakistani dhe Kina.

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Facebook: https://www.facebook.com/stopfake.al/
Subscribe on YouTube! https://www.youtube.com/@newspatriotikmediaalbania
Anashkaloni censurën e regjimit të mediave sociale. Na ndiqni përmes Telegramit, thjesht klikoni këtu > https://t.me/patriotikmedia
/Stopfake.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post MPJ: Përfaqësuesit e Rusisë dhe OKB-së do të zhvilluan konsultime për marrëveshjen e grurit në Moskë …
Next post Kryeministri Armen: Armenia dhe Azerbajxhani duhet të njohin integritetin territorial të njëri-tjetrit …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura