MPJ: Përfaqësuesit e Rusisë dhe OKB-së do të zhvilluan konsultime për marrëveshjen e grurit në Moskë …

Raundi tjetër i negociatave ndërmjet një delegacioni ndër-departamental rus me përfaqësuesit e OKB-së për zbatimin e memorandumit midis Rusisë dhe Sekretariatit të OKB-së për promovimin e produkteve dhe plehrave ruse në tregjet globale u mbajtë në Moskë më 5 maj, deklaron Ministria e Jashtme ruse. Zëdhënësja Maria Zakharova tha në një konferencë shtypi të mërkurën.

“Raundi i konsultimeve mbi zbatimin e [memorandumit Rusi-OKB për normalizimin e eksporteve bujqësore të Rusisë] midis delegacionit ndër-departamental rus me përfaqësues të OKB-së, duke përfshirë Sekretaren e Përgjithshme të Konferencës së OKB-së për Tregtinë dhe Zhvillimin, Rebeca Grynspan, u mbajt në Moskë më 5 maj”, tha ajo.

“Vlerësimet tona për zbatimin e kësaj iniciative në Detin e Zi në kombinim me zbatimin e memorandumit të Sekretariatit Rusi-OKB për aksesin e produkteve bujqësore dhe plehrave ruse në tregun botëror janë të njohura. Ato nuk kanë ndryshuar,” shtoi Zakharova.

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Facebook: https://www.facebook.com/stopfake.al/
Subscribe on YouTube! https://www.youtube.com/@newspatriotikmediaalbania

Anashkaloni censurën e regjimit të mediave sociale. Na ndiqni përmes Telegramit, thjesht klikoni këtu > https://t.me/patriotikmedia
/Stopfake.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Zelensky bën thirrje për krijimin e një gjykate ndërkombëtare kundër Rusisë …
Next post Lavrov mbërrin në Goa të Indisë për të marrë pjesë në takimin ministror të SCO-së …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura