VIDEO/ Rama dje: Nuk do të ndërtohen kampe refugjatësh – Sot zihet ngushtë dhe vazhdon të mohojë dhe mashtrojë Shqiptarët …

Që Edi Rama të gënjejë apo të ndryshojë qëndrim për hir të interesave vetjake politike, kjo nuk është aspak diçka e re. Në 10 vite në krye të qeverisë e kemi parë shumë herë të konsumojë gënjeshtra me zë e figurë.

Një gënjeshtër qesharake ka qenë edhe përbetimi i tij dy vite më parë se në Shqipëri nuk do të ndërtohen kampe refugjatësh.

Asokohe kishte pasur një debat të nxitur nga mediat britanike për shndërrimin e Shqipërisë në një vend pritës të klandestinëve që mbërrinin në ishull. Pra, Shqipëria përflitej se do të ishte një lloj Ruande në Europë për të strehuar përkohësisht ata që dyndeshin në Britaninë e Madhe.

Rama u tregua i prerë gjatë një komunikimi me gazetarët në nëntor 2021 teksa iu tha. “Shqipëria nuk do të jetë kurrë një vend ku vende shumë të pasura do të krijojnë kampe për refugjatët e tyre. Asnjëherë!”.

Shihni videon më poshtë.

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Facebook: https://www.facebook.com/stopfake.al/
Abonohuni në kanalin tonë në Rumble:
https://rumble.com/user/NewsPatriotikMedia
Telegram Chanel: https://t.me/patriotikmedia Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”
/Stopfake.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Ish-Presidenti Donald Trump përplaset me gjyqtarin …
Next post Britania e Madhe mund të minojë të drejtat e njeriut – Gjermania nuk mundet …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura